1/4 finału w Dubaju. Novak Djokovic pokonuje Huberta Hurkacza

12

Hubert Hurkacz piąty raz w karierze spotkał się z Novakiem Djokovicem. Tenisiści zmierzyli się w ćwierćfinale turnieju ATP 500 w Dubaju. W drugim secie Polak był dwa punkty od sukcesu, ale ostatecznie przegrał spotkanie.

Hubert Hurkacz i Novak Djokovic spotkali się piąty raz. Wszystkie wcześniejsze spotkania wygrał Serb. Tenisiści tak naprawdę dobrze się znają, ponieważ trenowali ze sobą w przeszłości. Ich piąty mecz w rywalizacji H2H rozegrali w ćwierćfinale turnieju w Dubaju.

Obaj tenisiści przystąpili do meczu z passą nieprzerwanych zwycięstw. Serb pozostaje niepokonany od triumfu w styczniowym Australian Open. Hubert Hurkacz wygrał z kolei zeszłotygodniowy turniej w Marsylii. Faworytem spotkania był Novak Djokovic, choć fani liczyli na dobry mecz, patrząc na ostatni trium Polaka.

Hurkacz, który zmaga się ostatnio ze swoim tenisem, i tak wygrywa swoje kolejne mecze i tu, choć Serb go zatrzymał, prezentował dobry poziom. Zresztą klasę rywala Djokovic kilkukrotnie doceniał oklaskami przy dobrych zagraniach Polaka. Co więcej, Hurkacz od początku drugiego seta aż do stanu 5:4 przegrał tylko dwa punkty przy własnym podaniu. W dziesiątym gemie objął prowadzenie 30-0 przy podaniu rywala. Był więc o dwa punkty od sukcesu i wyrównania wyniku w setach. Kto wie, jak wtedy skończyłoby się to spotkanie. Tego się jednak nie dowiemy, ponieważ Serb zdołał wyjść z chwilowych tarapatów i wygrał spotkanie 6:3, 7:5.

W następnym meczu Djokovic zmierzy się z Daniłem Miedwiediewem lub Borną Coriciem.