20 lat temu Lionel Messi zadebiutował w barwach Barcelony

3
Lionel Messi 20 lat temu zadebiutował w barwach Barcelony. (zdjęcie: Barça Buzz, x)

Dzisiaj, 16 października, jest dniem szczególnym dla wszystkich fanów FC Barcelony i reprezentacji Argentyny. Oto dlaczego.

Tego dnia w 2004 roku, dokładnie 20 lat temu, legendarny Lionel Messi w wieku 17 lat, 3 miesięcy i 22 dni zadebiutował oficjalnie w Barcelonie. W derbach z Espanyolem, Messi w 82. minucie wszedł na boisko jako zmiennik portugalskiego pomocnika Deco, który jest obecnie dyrektorem sportowym klubu. Messi zagrał w tym meczu zaledwie 8 minut. Historyczny moment.

16 października w 2004 roku, Lionel Messi zadebiutował w Barcelonie i zmienił piłkę nożną na zawsze.

Od tego czasu Messi rozegrał 778 meczów dla Barcelony, strzelając 672 gole i notując 303 asysty, co czyni go najlepszym strzelcem wszech czasów klubu.

CZYTAJ: Rekordowy start Ewy Pajor w FC Barcelonie

Latem 2021 roku, Messi i Barcelona nie byli w stanie dojść do porozumienia w sprawie nowego kontraktu, a argentyńska ikona przeniosła się do PSG jako wolny agent. Od lata 2023 roku, Messi gra w Stanach Zjednoczonych dla Interu Miami.

Przypomnienie: Wczoraj wieczorem Messi zdobył swojego 10. hat-tricka dla Argentyny w wygranym 6:0 meczu z Boliwią, co zwiększyło jego łączny dorobek dla reprezentacji do 112 goli.

CZYTAJ: Lionel Messi skompletował hat-tricka przeciwko Boliwii, ustanawiając rekord