Aleksandra Król z brązowym medalem MŚ w slalomie gigancie równoległym

17

Co za dzień dla polskiego snowboardu alpejskiego! Aleksandra Król zdobyła brązowy medal MŚ w slalomie gigancie równoległym. Kilka minut po niej po złoto w tej samej konkurencji w wyścigu mężczyzn sięgnął Oskar Kwiatkowski.

19 lutego 2023 na długo przejdzie do historii polskiego snowboardu alpejskiego. Brąz Aleksandry Król i złoto Oskara Kwiatkowskiego to pierwsze w historii naszego kraju medale MŚ w snowboardzie alpejskim.

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski startowali w tej samej konkurencji. Najpierw rozegrano wyścig kobiet. W finale kobiecego slalomu giganta równoległego Aleksandra Król wykorzystała błędy Lucii Dalmasso i z bezpieczną przewagą dotarła do mety na trzecim miejscu. Kilka minut później do rywalizacji w finale tej samej konkurencji u panów stanął Oskar Kwiatkowski. Snowboardzista oglądał finał Król, co z pewnością jeszcze bardziej go uskrzydliło. Polak toczył zaciętą walkę z Dario Caviezelem, w której co chwilę panowie się prześcigali i dojechali do mety niemalże w tym samym czasie. Ostatecznie jednak to Polak był szybszy o 0,26 s. i został mistrzem świata!