Arsenal pokonał Man City po rzutach karnych, zdobywając Tarczę Wspólnoty

9
Doskonały początek sezonu Arsenalu Londyn; zdjęcie: IFEOLUWANI: Twitter

Piłkarze Arsenalu Londyn po rzutach karnych pokonali Manchester City w meczu o Tarczę Wspólnoty na stadionie Wembley. Manchester City prowadzili po golu Cole’a Palmera, ale w doliczonym czasie wyrównał Leandro Trossard. Mecz z ławki rezerwowych oglądał polski obrońca „Kanonierów” – Jakub Kiwior.

Mecz o Tarczę Wspólnoty tradycyjnie rozgrywany jest tydzień przed początkiem Premier League. Mierzą się w nim mistrz ze zdobywcą Pucharu Anglii. Manchester City wygrał ligę i puchar, więc ich rywalem byli wicemistrzowie Anglii – Arsenal.

Obie ekipy zagrały w silnych składach. W drużynie „Kanonierów” wystąpił pozyskany latem z Chelsea Londyn Kai Havertz oraz Declan Rice wykupiony z West Hamu United. W zespole „The Citizens” zadebiutował Mateo Kovacić, który przez ostatnie cztery sezony grał w Chelsea Londyn.

Przeczytaj: PSG posadzi Mbappé na trybunach na otwarcie Ligue 1

Wydawało się, że Cole Palmer wygra mecz dla City, gdy rezerwowy strzelił wspaniałego gola w 77 minucie, ale gdy gra pogrążyła się w doliczonym czasie gry, Kanonierzy odpowiedzieli.

Wyrównanie padło w 11 minucie doliczonego czasu gry.

Wtedy, kolejny zmiennik, Leandro Trossard, uderzył na bramkę. Piłka odbiła się Manuela Akanji’ego, zmieniła tor lotu i wpadła do bramki. Remis 1:1 oznaczał, że zwycięzca zostanie wyłoniony po rzutach karnych.

Pierwszą „jedenastkę” wykorzystał Martin Oodegard, ale de Bryune trafił w poprzeczkę.

W drugiej serii nie pomylili się Trossard i Bernardo Silva. Następnie karnego strzelił Bukayo Saka, ale strzał Rodriego został obroniony przez Ramsdale’a.

Przeczytaj: „Bayernem nie kieruje trener, rządzą tam starcy na trybunach”

Decydujący rzut karny wykorzystał Fabio Vieira, dzięki czemu Arsenal wygrał 4-1.

Prezydent Kagame pogratulował Arsenalowi po tym, jak udało im się wrócić do gry, aby pokonać potrójnych zwycięzców Manchester City 4-1 w rzutach karnych, co dało im 17 tytułem Tarczy Wspólnoty.

Kanonierzy sięgnęli po Tarczę Wspólnoty 17 raz w historii. Poprzednio zdobyli to trofeum w 2020 roku. Pierwszy tytuł w Arsenalu zaliczył reprezentant Polski Jakub Kiwior, który jednak nie wystąpił ani minuty w tym meczu.