Barcelona przegrała po raz pierwszy od 12 lat!

4
W rozgrywanym co roku przed startem sezonu Pucharze Gampera, FC Barcelona z Robertem Lewandowskim w składzie przegrała 0:3 z AS Monaco. (zdjęcie: Owuraku Ampofo, x)

Katastrofa. Barcelona przegrała po raz pierwszy od 12 lat w meczu o trofeum Joana Gampera.

Wczoraj Barcelona rozegrała swój pierwszy mecz u siebie pod wodzą Hansiego Flicka o trofeum Joana Gampera, grając z AS Monaco.

Na mecz przybyło ponad 40 000 fanów, ale występ Barcelony rozczarował ich, gdy Blaugrana poniosła porażkę 0:3.

Barcelona przegrała u siebie 0:3 z AS Monaco w swoim ostatnim meczu przedsezonowym, Pucharze Gampera.

Stracili pierwsze trofeum w sezonie.

CZYTAJ: Barcelona rozważa możliwość wypożyczenia skrzydłowego z Bayernu Monachium

W pierwszej połowie Barcelona nie wykorzystała kilku okazji do zdobycia gola, ale żadnej nie wykorzystała. Druga połowa zamieniła się jednak w katastrofę.

W 50. minucie obrońcy Barcelony podarowali piłkę Lamine’owi Camarie, który z łatwością wymanewrował Ter Stegena i otworzył wynik. Zaledwie siedem minut później Breel Embolo przedarł się przez obronę i spokojnie skierował piłkę w dalszy róg siatki. Ostateczny cios nastąpił w 86. minucie, kiedy Mavissa przypieczętował zwycięstwo AS Monaco.

CZYTAJ: Ujawniono, kto zostanie nowym kapitanem Barcelony, zastępując Sergi Roberto

To pierwsza porażka Barcelony w meczu o trofeum Joana Gampera od 2012 roku.