Bezlitosna Iga Świątek

9
Iga Świątek pokonała w Rzymie Łesię Tsurenko 6:2, 6:0; zdjęcie: The Tennis Letter: Twitter

Iga Świątek wygrała mecz z Ukrainką Łesią Curenko.

Tym samym Polka przeszła już do 4. rundy turnieju w Rzymie.

Iga Świątek rozpoczęła mecz niespokojnie. Została przełamana w pierwszym gemie, a następnie jej rywalka obroniła swój serwis. Przy wyniku 0:2. Raszynianka wzięła się w garść, jak przystało na liderkę.

Zobacz jeszcze: Nicolas Jackson zbliża się do rekordu bramkowego Diego Forlana w Villarreal

Curenko, która po pierwszych parunastu minutach prowadziła 2:0, z pewnością nie spodziewała się, że te dwa gemy, będą jedynymi jakie wygra w meczu. Polka wygrała następnych 12 gemów z rzędu, pozostawiając rywalkę bezsilną.

IgaŚwiątek pokonała w Rzymie Łesię Tsurenko 6:2, 6:0 Nasza ukochana królowa bajgli uderza ponownie Od czasu porażki w Madrycie Iga przegrała w sumie 2 mecze w 2 meczach Nigdy nie lekceważ zdolności Igi do przegrupowania się po porażce 13. z rzędu wygranym meczu w Rzymie Into R16.

Mecz zakończył się po 77 minutach, stanem 6:2 6:0. To już trzeci „bajgiel” Igi Świątek w Italian Open 2023.

Oszałamiająca Iga łatwo osiąga R16. 6-2 6-0 przeciwko Tsurenko.

W 1/8 finału Świątek zmierzy się ze zwyciężczynią starcia: Ludmiła Samsonowa – Donna Vekić.

Przeczytaj także: Harry Kane wyrównuje rekord bramkowy Mohameda Salaha w Premier League w przegranym meczu Tottenhamu