Borussia Dortmund o krok od finału Ligi Mistrzów

3
Bundesliga z sześcioma przedstawicielami w Lidze Mistrzów 2024/2025? To możliwe! (zdjęcie: livescore, x)

W środę, 1 maja, Borussia Dortmund podejmowała na własnym boisku Paris Saint-Germain w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów UEFA.

Mecz rozpoczął się stosunkowo spokojnie, obie drużyny mierzyły się ze sobą. To gospodarze w tym spotkaniu pierwsi rzucili się do ataku. Gol Niclasa Füllkruga, który w 36. minucie zgrabnie strzelił piłkę do siatki bramkarza PSG sprawił, że Borussia Dortmund wyszła na prowadzenie 1:0. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć gola.

PSG dobrze rozpoczęło drugą połowę i stworzyło kilka doskonałych okazji do wyrównania wyniku, ale bramkarz i obrona Borussii Dortmund nie poddawali się. Podopieczni Jamelliego kontrolowali grę, utrudniając Paryżanom stwarzanie okazji.

Borussia Dortmund utrzymała niewielką przewagę nad PSG, zapewniając sobie decydujące zwycięstwo w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów UEFA. Rewanż odbędzie się 7 maja we Francji.

Borussia Dortmund jest o krok bliżej finału Ligi Mistrzów po pokonaniu PSG 1:0 w pierwszym meczu półfinału na Signal Iduna Park.