Bramkarz ratuje Lazio w końcówce meczu Ligi Mistrzów

10
Bramkarz Lazio Ivan Provedel strzelił gola w 95 minucie, doprowadzając do remisu; zdjęcie: Niji kochani tv: Twitter

SS Lazio zremisowało u siebie z Atletico Madryt 1:1 w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, a gola na wagę jednego punktu zdobył w doliczonym czasie gry bramkarz rzymian – Ivan Provedel. Wcześniej dla „Rojiblancos” trafił Pablo Barrios.

Goście wtorkowego spotkania grupy E Ligi Mistrzów wyszli na prowadzenie w 29 minucie. Na listę strzelców wpisał się wówczas Pablo Barrios. Od tego momentu gracze Atletico Madryt grali bardziej defensywnie i ich głównym celem było utrzymanie korzystnego wyniku.

Niewiele brakowało i zostałby on osiągnięty, ale w ostatnich sekundach dodatkowego czasu gry Lazio wyrównało. Nie była to jednak zwykła bramka.

Przeczytaj: Setny gol Roberta Lewandowskiego w europejskich rozgrywkach

Gdy wydawało się, że odpowiedź Lazio już nie nadejdzie, w okolicach piątej minuty doliczonego czasu gry sędzia wskazał na rzut rożny dla Wlochów.

Hiszpan Luis Alberto dorzucił idealną piłkę na głowę… Ivana Provedela, a więc bramkarza gospodarzy, który mocnym strzałem nie dał szans swojemu odpowiednikowi z drużyny przeciwnej, Janowi Oblakowi.

Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło, a włoskiego golkipera okrzyknięto w Rzymie bohaterem spotkania.

W grupie E, prócz Lazio i Atletico, występują jeszcze Feyenoord Rotterdam i Celtic FC. W ich spotkaniu padł wynik 2:0 dla Holendrów.

Przeczytaj: Michał Probierz nowym selekcjonerem reprezentacji Polski