Chorwacja pokonała Holandię w pierwszym półfinale Ligi Narodów

8
Chorwacja wygrywa z Holandią 4:2 i zagra w finale Ligi Narodów! 119. minuta, gol i asysta Luki Modricia; zdjęcie: Real Madryt: Twitter

Holandia i Chorwacja zmierzyły się w pierwszym półfinałowym meczu piłkarskiej Ligi Narodów. W Rotterdamie górą okazali się Chorwaci, triumfując 4:2 po dogrywce.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 34. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Donyell Malen, który otworzył tym samym wynik meczu. Dla piłkarza Borussii Dortmund było to piąte trafienie w drużynie narodowej.

Po przerwie Chorwaci doprowadzili do wyrównania. W 55. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości, a jedenastkę na gola zamienił Andrej Kramarić. Kilkanaście minut później było już 2:1 dla podopiecznych Zlatko Dalicia. Tym razem golkipera „Oranje” pokonał Mario Pasalić.

Przeczytaj: Lewandowski odpowiada na plotki dotyczące Arabii Saudyjskiej

Gdy wydawało się, że bramka piłkarza Atalanty Bergamo zapewni zwycięstwo Chorwacji i tym samym awans do finału Ligi Narodów, w samej końcówce doliczonego czasu do remisu doprowadził Noa Lang.

Po zaledwie ośmiu minutach prowadzenia Chorwacja ponownie była na prowadzeniu. Gola na 3:2 dla gości strzelił Bruno Petković, który zameldował się na murawie właśnie na początku dogrywki.

W drugiej części Chorwaci zadali decydujący cios za sprawą niezawodnego Luki Modricia, który w 115 minucie wykorzystał rzut karny.

W drugim półfinale w czwartek Hiszpania zmierzy się z Włochami. Wśród tegorocznych uczestników Final Four jedynym debiutantem jest Chorwacja. Holandia i Hiszpania zajęły drugie lokaty odpowiednio w sezonach 2018/19 i 2020/21. W tym drugim trzecią pozycję zajęły z kolei Włochy.

W Final Four grają zespoły, które zajęły pierwsze lokaty w grupach 1-4 najwyższej dywizji (A). Mecze fazy grupowej zostały rozegrane w ubiegłym roku. Holandia okazała się najlepsza w grupie 4, w której wyprzedziła Belgię, Polskę i Walię.

Chorwacja wygrywa z Holandią 4:2 i zagra w finale Ligi Narodów! 119. minuta, gol i asysta Luki Modricia!

Finał tegorocznej edycji Ligi Narodów zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 20:45. Spotkanie o trzecie miejsce zaplanowano na 15.

Przeczytaj: Jokic prowadzi Denver do historycznego tytułu NBA