Crystal Palace szuka następcy Roya Hodgsona

2
Menedżer Crystal Palace, Roy Hodgson, przechodzi badania w szpitalu. (zdjęcie: palace, twitter)

Crystal Palace rozważa zwolnienie Roya Hodgsona, ale mają trudności ze znalezieniem następcy, który byłby skłonny przejąć klub na tym etapie sezonu.

Crystal Palace wygrało tylko dwa z ostatnich 12 meczów i spadło do zaledwie pięciu punktów przewagi nad miejscami spadkowymi w Premier League. Kibice klubu protestowali przeciwko zarządowi po weekendowej porażce 1:4 z głównym rywalem Brighton.

CZYTAJ: Posada Pochettino zagrożona po ostatniej druzgocącej porażce!

Orły zwolniły Patricka Vieirę w zeszłym sezonie i sprowadzili głównego trenera Hodgsona, który poprowadził drużynę do imponującej poprawy sytuacji, ale w tym sezonie Hodgson ma trudności z powtórzeniem tych występów i sukcesów na boisku.

76-latek, najstarszy menedżer w historii Premier League, ma kontrakt do końca sezonu, choć ze względu na niepokojący spadek formy pojawiają się wezwania do natychmiastowej zmiany.

The Guardian donosi, że prezes Steve Parish „silnie rozważał” zwolnienie Hodgsona w tym tygodniu, chociaż potencjalni następcy wyrażali niechęć do natychmiastowego przejęcia stanowiska.

CZYTAJ: Kultowa gwiazda Man United odchodzi na emeryturę w wieku 36 lat

Z posadą, którą obecnie pełni Hodgson, są łączeni były menadżer Wolves Julen Lopetegui i były menadżer Nottingham Forest Steve Cooper. Każdy z nich wolałby większe przygotowanie przed przejęciem obowiązków trenera Crystal Palace, w którym brakuje kilku kluczowych nazwisk.

Eberechi Eze, Cheick Doucouré i Marc Guehi są obecnie wykluczeni z gry, a Michaelowi Olise grozi pauzowanie po szybkiej zmianie podczas porażki z Brighton.

Olise, który miał problem w poprzednim meczu, wszedł na boisko po pierwszej połowie. Wyraźnie niezdolny do gry Olise, 9 minut później został zmieniony.