Dawid Kubacki wraca do domu ze złotym medalem Igrzysk Europejskich w Krakowie

6
Dawid Kubacki został mistrzem Igrzysk Europejskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. (zdjęcie: Olek Sieradzki, Twitter)

Dawid Kubacki, polski skoczek narciarski, zdobył w sobotę złoty medal Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie na skoczni narciarskiej Wielka Krokiew w Zakopanem.

Na zwycięstwo Kubackiego złożyły się jego wyjątkowe skoki na odległość 139 i 134,5 metra, które zapewniły mu pierwsze miejsce na podium.

Przeczytaj także: Jesús Ferreira zachwycił podczas Złotego Pucharu CONCACAF epickim wyczynem, jakiego nie dokonał żaden gracz z USA w historii

Osiągnięcie Kubackiego stawia go w ekskluzywnym gronie skoczków narciarskich, którzy zdobyli medale na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Kontynentalnych. Jedynym innym sportowcem, który dokonał tego wyczynu, jest Kazuyoshi Funaki z Japonii.

Indywidualny konkurs mężczyzn na Wielkiej Krokwi był zwieńczeniem zmagań w skokach narciarskich podczas Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Sportowcy mają teraz trzytygodniową przerwę od oficjalnych zawodów, zanim pod koniec lipca udają się do Courchevel we Francji na pierwsze zawody letnie Grand Prix w skokach narciarskich.

Przeczytaj także: Iga Świątek pewnie wygrywa z Rosjanką