Erik ten Hag oskarża gwiazdy Manchesteru United

5
Erik ten Hag; zdjęcie: UtdChronicle: Twitter

Szef Manchesteru United, Erik ten Hag oskarżył swoich piłkarzy o to, że podczas zremisowanego meczu z Tottenhamem dali z siebie tylko 2%.

Czerwone Diabły straciły dwubramkową przewagę w północnym Londynie, pomimo bramek Marcusa Rashforda i Jadona Sancho w pierwszej połowie. W pierwszej połowie Manchester United sprawiał wrażenie kontrolowania meczu ze Spurs, któremu brakowało pewności siebie po niedzielnej porażce 6:1 z Newcastle.

Jednak prezentacja drużyny w drugiej połowie była słaba i United pozwolili Heung-Min Sonowi i Pedro Porro zdobyć bramki, ratujące remis dla Tottenhamu.

Zobacz jeszcze: Xavi Hernandes daje zielone światło na sprzedaż gwiazdy Barcelony

I choć Holender twierdzi, że punkt był dobrym wynikiem, mówi, że jego piłkarze nie byli w pełni zaangażowani.

„Wcześniej byłbym zadowolony z punktu” – powiedział Ten Hag.

„W pierwszej połowie mieliśmy pełną kontrolę, chociaż nie uważam, że zagraliśmy tak genialnie .

Mieliśmy przeciążenie w środku pola, wykorzystaliśmy to bardzo dobrze, zwłaszcza przechodząc z prawej strony na lewą, wykorzystaliśmy to przeciążenie, aby zdobyć obie bramki.

Ale szczerze mówiąc, przed 2:0 mieli wielką szansę na 1:1, a wcześniej po naszej prawej stronie straciliśmy kilka kontr i nie byliśmy dobrzy w ustawieniu. Poza tym już przed przerwą nie graliśmy tak dobrze.

– Po przerwie graliśmy gorzej, bo nie broniliśmy wystarczająco dobrze.

Mamy najgorszy terminarz w Premier League i to się nie zmieni, więc musimy to przyjąć, ale to nie może być wymówka. Czas jest wystarczający, aby dojść do siebie, więc nasi gracze są potrzebni, aby być gotowym, a dzisiaj nie byliśmy gotowi.

Przeczytaj także: Wszystko wskazuje na pożegnanie Bereszyńskiego z Napoli

Niektórzy myśleli, że 90% wystarczy, straciliśmy koncentrację, dlatego oddawaliśmy piłki, nie wykonywaliśmy swojej pracy w ustawianiu się i traciliśmy bramki. Tak było w przypadku obu bramek, utraciliśmy kontrolę nad grą”.

„Za każdym razem trzeba dawać z siebie wszystko, chociaż wiem, że to nie są roboty. To trudny terminarz, ale nie może być, nie możemy tego zaakceptować, kiedy grasz dla Man United i nosisz koszulkę, musisz dawać to przy każdej okazji, w każdym meczu. Jako zespół musisz wygrać, wtedy wszyscy są szczęśliwi i zadowoleni. Musisz przygotować się jako zawodnik, a potem jesteś gotowy do walki”.