Erling Haaland z Manchesteru City bije nowe rekordy Ligi Mistrzów

2
Haaland z kolejnymi fantastycznymi rekordami. Kapitalna statystyka Norwega! (zdjęcie: talkSPORT, X)

Napastnik Manchesteru City, Erling Haaland, pobił dwa nowe rekordy strzeleckie w Lidze Mistrzów po zdobyciu bramki we wtorkowym wygranym 3:2 meczu z RB Lipsk na Etihad Stadium.

Haaland znalazł się w wyjściowym składzie drużyny Pepa Guardioli, która potrzebowała co najmniej remisu, aby zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie G, po zakwalifikowaniu się już do 1/8 finału wraz z RB Lipsk.

CZYTAJ: Guardiola mówi, że piłkarze Man City nie mają czasu na trenowanie

Jednak The Citizens nie byli w najlepszej formie i po pierwszej połowie przegrywali 0:2 po dwóch bramkach Loïsa Openda, które strzelił w 13. i 33. minucie.

Po przerwie drużyna RB Lipsk radziła już sobie gorzej, gdy Man City zdominował spotkanie, a upór gospodarzy w ostatniej tercji zakończył się remisem, gdy w 54. minucie Haaland strzelił gola.

Phil Foden wystąpił w drużynie The Citizens i przywrócił równowagę strzelonym golem w 70. minucie, po czym Julian Alvarez wszedł z ławki rezerwowych i również strzelił gola, zdobywając zwycięską bramkę w 87. minucie z bliskiej odległości, co pomogło podopiecznym Guardioli zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie G.

Haaland, zdobywca Złotego Buta w Lidze Mistrzów w zeszłym sezonie, strzelił już pięć goli w tym sezonie, a jego ostatni gol ustanowił dwa nowe rekordy w rozgrywkach.

Norweg zwiększył swoją liczbę bramek w Lidze Mistrzów do 40 po zaledwie 35 meczach, stając się zawodnikiem, który najszybciej w historii osiągnął ten poziom.

Haaland bez problemu pobił poprzedni rekord Ruuda van Nistelrooya, który strzelił 40 goli w Lidze Mistrzów w 45 występach w barwach PSV Eindhoven i Manchesterze United.

CZYTAJ: Nadchodzą poważne zmiany w systemie VAR

Mając 23 lata i 130 dni, Haaland stał się także najmłodszym zawodnikiem, który strzelił 40 goli w Lidze Mistrzów, pobijając poprzedni rekord Kyliana Mbappe z Paris Saint-Germain (23 lata i 317 dni).

Najnowsze osiągnięcia Haalanda mają miejsce zaledwie trzy dni po tym, jak stał się zawodnikiem, który w historii Premier League najszybciej strzelił 50 goli, trafiając do siatki w zremisowanym 1:1 meczu z Liverpoolem.

Piłkarz z numerem 9 w Man City strzelił w tym sezonie 19 goli w 20 meczach we wszystkich rozgrywkach, a od czasu dołączenia do klubu latem 2022 roku zwiększył także swój ogólny wynik dla The Citizens do 71 goli w 73 występach.

Haaland będzie chciał ponownie wpisać się na listę strzelców podczas niedzielnego meczu Premier League, w którym Man City zmierzy się z Tottenhamem Hotspur.