Gładkie zwycięstwo Igi Świątek w pierwszej rundzie US Open

2
Broniąca tytułu Iga Świątek rozpoczyna US Open od zwyzięstwa; zdjęcie: Relevant Tennis: Twitter

Iga Świątek rozpoczęła turniej wielkoszlemowy US Open od zwycięstwa ze Szwedką Rebeccą Peterson.

Polska tenisistka na pokonanie Peterson potrzebowała zaledwie pięćdziesięciu dziewięciu minut.

W pierwszym secie nie dała kompletnie szans swojej przeciwniczce na ugranie choć jednego gema. Bez względu na to czy to Świątek serwowała czy odbierała podanie od Szwedki to zawsze ona wychodziła z tego zwycięsko, co doskonale potwierdziły trzy przełamania i wykorzystana od razu pierwsza piłka setowa. Polka wygrała 6:0 po dwudziestu pięciu minutach gry.

Przeczytaj: Uwagi trenera Barcelony do Sergi Roberto przyniosły zdecydowaną poprawę, widoczną w drugiej połowie meczu

W drugim secie Rebeccya Peterson zagrała nieco lepiej. Wygrała nawet jeden gem przy własnym serwisie. Szwedka miała też w inaugurującym gemie swoje trzy okazję na przełamanie, ale Iga Świątek nie dopuściła do tego.

Sama zaś w czwartym gemie odebrała podanie rywalce. Następnego gema natomiast wygrała gładko, a później znów przełamała. W ostatnim zrobiła to co do niej należało pieczętując zwycięstwo w secie 6:1 oraz w całym meczu 2:0.

W drugiej rundzie liderka światowego rankingu zmierzy się z Australijką Darią Saville. Trzymamy kciuki za naszą mistrzynię.

Przeczytaj: Neuer powraca na boisko