Granada nie dała się pokonać Barcelonie już w czwartym meczu z rzędu

3
Barcelona uratowała remis w końcówce meczu w La Liga; zdjęcie: SportyBet Kenya: Twitter

Barcelona, grająca bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego, zremisowała na wyjeździe z przedostatnią w tabeli Granadą 2:2.

Goście przegrywali już od 17 sekundy, kiedy niemieckiego bramkarza Marca-Andre ter Stegena pokonał Bryan Zaragoza.

Był to najszybciej stracony ligowy gol przez „Dumę Katalonii” w XXI wieku. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Granady w 29. minucie.

Przeczytaj: Atletico Madryt wywalczyło ważne zwycięstwo nad Realem Sociedad

Yamal zmniejszył stratę w doliczonym czasie pierwszej połowy. W niedzielę miał dokładnie 16 lat i 87 dni, podczas gdy poprzedni rekordzista Fabrice Olinga – 16 lat i 98 dni (w 2012 roku).

Częściowo dzięki wyjątkowego talentu Lamine Yamal, mistrzowie Hiszpanii FC Barcelona uniknęli wyjazdowej porażki, ale nadal stracili pozycję do liderującego Realu Madryt.

Jamał strzelił wyrównującego gola w zremisowanym 2:2 meczu z FC Granada i mając 1 lat i 2 dni, jest obecnie najmłodszym strzelcem w historii Primera Division.

Po golu Jamała punkt dla gości zapewnił Sergi Roberto (85′).

W doliczonym czasie Barcelona zdobyła trzeciego gola, ale sędziowie nie uznali go ze względu na minimalną pozycję spaloną. Wynik już się nie zmienił.

Co ciekawe, Granada nie dała się pokonać Barcelonie już w czwartym meczu z rzędu. Na tę serię składają się trzy remisy i zwycięstwo.

Przeczytaj: Adrian Benedyczak z kolejnym golem we Włoszech