Haaland został kontuzjowany przed starciem na szczycie

3
Manchester City walczy o Erlinga Haalanda. Chce się zabezpieczyć przed zakusami Realu Madryt. (foto: city, twitter)

Najlepszy strzelec Manchesteru City doznał kontuzji i został zmieniony w przerwie meczu z Aston Villa.

Man City poszło gładko w pierwszej połowie przeciwko Villa po golach Rodriego, Ilkaya Gundogana i Riyada Mahreza. Do przerwy gospodarze prowadzili 3:0. Pomimo asysty przy bramce Gundogana – Haaland został zastąpiony przez Juliana Alvareza, a Manuel Akanji również wszedł za Rubena Diasa.

Czytaj: Kolejny kluczowy zawodnik z kontuzją w Liverpoolu

Norweg doznał kontuzji w starciu z bramkarzem Villa – Emiliano Martinezem, i po udzieleniu pomocy mógł kontynuować grę bez widocznego dyskomfortu. Ale król strzelców i tak został zmieniony. Man City spotka się z liderem ligi, Arsenalem, w środę wieczorem na stadionie Emirates, a fani City będą z niepokojem czekać, czy Haaland dojdzie do siebie w ciągu zaledwie kilku dni.

Norweska maszyna strzelająca bramki nie zdobyła gola od kilku meczów i wszyscy myśleli, że Erling dostanie szansę z rzutu karnego tuż przed przerwą, kiedy Jack Grealish upadł na murawę po tym, jak został powalony przez Jacoba Ramseya.

Czytaj: Liverpool odrzucił oferty w ostatnim dniu

Jednak to nie Erling Braut Haaland wystąpił naprzód po tym, jak sędzia wskazał na punkt karny. Riyad Mahrez dostał zadanie podwyższenia przewagi do trzech bramek do przerwy.

Man City ma teraz zaledwie trzy punkty straty do Arsenalu, ale rozegrał mecz więcej. W walce o złoto bardzo decydujący może okazać się środowy mecz.