Harry Kane ustanowił absolutny rekord wśród wszystkich europejskich piłkarzy

5
Harry Kane nowym rekordzistą. Najlepszy wynik wszech czasów. (zdjęcie: FC Bayern Munich, x)

Reprezentacje Anglii i Holandii zmierzyły się w półfinale mistrzostw Euro 2024.

Zespoły schodziły na przerwę przy remisowym wyniku. Na bramkę Xaviego Simonsa dla Holandii odpowiedział rzutem karnym Harry Kane dla Anglii.

CZYTAJ: Xavi Simons strzelił swojego pierwszego gola dla reprezentacji Holandii

Trafienie Kane’a było już trzecim jego golem na tym turnieju. Wcześniej wpisał się na listę strzelców przeciwko Danii (1:1) w fazie grupowej oraz w 1/8 finału ze Słowacją (2:1).

Harry Kane pobił dwa rekordy jednego dnia

Jak poinformował na portalu X profil Opta Joe, „Harry Kane jest obecnie najlepszym strzelcem wszech czasów w meczach fazy pucharowej mistrzostw Europy UEFA, a jego trafienie z karnego w meczu z Holandią to już szósty taki gol”.

Ale to nie wszystko! Kane ma także obecnie 9 goli w fazie pucharowej najważniejszych turniejów (Puchar Świata/Euro), więcej niż jakikolwiek inny europejski zawodnik.

Dzięki temu golowi, angielski napastnik wyprzedził w tych statystykach Gerda Müllera, Miroslava Klose, Antoine’a Griezmanna i Kyliana Mbappé (wszyscy z 8 golami).

„Z 9 golami, Harry Kane ma teraz więcej goli w fazie pucharowej na najważniejszych międzynarodowych turniejach niż jakikolwiek inny europejski zawodnik w historii. Kolejny rekord pobity.”

Harry Kane nie dokończył spotkania z Holandią. W 81. minucie zastąpił go Ollie Watkins, który w 91. minucie ustalił wynik na 2:1 i dał Anglikom awans do finału.

Warto też naznaczyć, że we wtorek cudowny gracz reprezentacji Hiszpanii, Lamine Yamal, został najmłodszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy.

CZYTAJ: Lamine Yamal z przepięknym golem. Piłkarz pomógł Hiszpanii awansować do finału