Huber Hurkacz w najlepszej „16” Australian Open! Polak awansował do 1/8 finału!

5
Hubert Hurkacz (twitter)

Hubert Hurkacz zalicza kolejny życiowy sukces! Polak po raz pierwszy w karierze awansuje do 1/8 finału wielkoszlemowego Australian Open. W piątkowym meczu 3. rundy polski tenisista pokonał Denisa Shapovalova po trzech godzinach i 37 minutach wynikiem 7:6(3), 6:4, 1:6, 4:6, 6:3. Wiemy, z kim Hurkacz zagra w 1/8 finału Australian Open. To będzie ciekawy mecz!

Hubert Hurkacz to aktualnie najlepszy polski tenisista na świecie i 11. rakieta światowego rankingu. Półfinalista Wimbledonu z 2021 roku notuje właśnie kolejny życiowy sukces! Polak wywalczył swój pierwszy w karierze awans do 1/8 finału pierwszego wielkoszlemowego turnieju sezonu, Australian Open.

W meczu 3. rundy Australian Open Hubert Hurkacz zmierzył się z 22. rakietą światowego rankingu Denisem Shapovalovem. Losy spotkania rozstrzygnął dopiero 5. set. Mecz od początku był zacięty, bo choć Shapovalov zaczął nerwowo i Hurkacz wyszedł na trzygemowe prowadzenie, Kanadyjczyk szybko uspokoił głowę i o wyniku pierwszego seta zadecydował tie-break, wygrany przez Hurkacza. Na konto Hurkacza powędrował jeszcze 2. set, ale w 3. rozdaniu Hurkacz wyraźnie opadł z sił, co wykorzystał Kandayjczyk wychodząc na trzygemowe prowadzenie. Uskrzydlony powrotem dobrej gry Shapovalov wygrał 3. seta i kontynuwał dominację w 4. secie, gdzie był zdecydowanie bardziej agresywny i skory do ryzyka od Polaka. Pierwsze gemy ostatniego seta meczu były spokojne. Zawodnicy pilnowali swoich serwisów i czekali na swoje szanse. Te przyszły w pierwszej kolejności do Hurkacza, który wyszedł na prowadzenie 5:2. Ostatecznie Hurkacz wygrał ostatniego seta 6:3.

W nagrodę Hurkacz awansował pierwszy raz w karierze do 1/8 finału Australian Open, gdzie czeka na niego Sebastian Korda. Ten mecz zostanie rozegrany w niedzielę 22 stycznia.