Hubert Hurkacz pokonał kontuzję i przeszedł do trzeciej rundy w Cincinnati

9
Hubert Hurkacz wygrywa z Yoshihito Nishioką! Wielki bój Polaka, rywal nie odpuszczał! (zdjęcie: Hubert Hurkacz, x)

Hubert Hurkacz walczył z bólem pleców i zapewnił sobie zacięte zwycięstwo w drugiej rundzie nad Japończykiem Yoshihito Nishioką podczas turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Mimo przegranej pierwszego seta 3:6 i problemów z poruszaniem się z powodu dyskomfortu, Polak odwrócił losy meczu i wygrał 3:6, 7:6, 6:1.

Powrót Hurkacza do zdrowia rozpoczął się po kluczowej przerwie lekarskiej w drugim secie, podczas której przeszedł leczenie dolnej części pleców. Przerwa w połączeniu z krótkim opóźnieniem spowodowanym deszczem pomogła mu odzyskać formę, pozwalając mu przeforsować seta do tie-breaka i wygrać go, wyrównując mecz.

CZYTAJ: Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy w Cincinnati

W ostatnim secie Hurkacz dominował, obejmując początkowe prowadzenie i wykorzystując frustrację Nishioki, co doprowadziło do rzutów karnych dla Japończyka. Hurkacz utrzymał dynamikę i spokojnie zakończył mecz, awansując do trzeciej rundy.

Następnie Hurkacz zmierzy się z Włochem Flavio Cobollim, który zajmuje 31. miejsce w rankingu ATP.

CZYTAJ: Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy WTA 1000 Cincinnati

Hubert Hurkacz – Yoshihito Nishioka 2-1 (3-6, 7-6, 6-1)