Iga Świątek przeszła do trzeciej rundy Wimbeldonu

7
Iga Świątek w trzeciej rundzie Wimbledonu. Wystarczyły dwa przełamania. (zdjęcie: El Nuevo Diario, x)

Iga Świątek zapewnia sobie 21. wygraną z rzędu dzięki dominującemu zwycięstwu nad Petrą Martić.

Iga Świątek pokonała Petrę Martić w drugiej rundzie Wimbledonu, zdobywając tym samym 21. zwycięstwo z rzędu. Świątek zwyciężyła w setach 6:4, 6:3, potwierdzając tym samym swoją dominację na korcie.

Mecz rozpoczął się równo od krótkich wymian i krótkiej paniki, kiedy Martić upadła na jedno kolano, ale wyszła z tego cało. Przełom nastąpił w siódmym gemie, kiedy Świątek zaserwowała asa i wyszła na prowadzenie 4:3. W dziewiątym gemie, Świątek rozpoczynając od 40-0 i kończąc na dwójce, precyzyjnym uderzeniem zamknęła pierwszego seta 6-4, redukując błędy i wykorzystując słabości Martić.

Drugi set był odbiciem pierwszego, w którym obie zawodniczki początkowo utrzymywały swoje serwisy (3-2). W miarę trwania meczu, występ Świątek stawał się jeszcze bardziej imponujący, ukazując jej wszechstronną grę zarówno przy linii serwisowej, jak i przy siatce.

CZYTAJ: Mateusz Bogusz błyszczy w MLS

W kolejnej rundzie Świątek zmierzy się z Kazachstanką Julią Putincewą. Putincewa awansowała pokonując rozstawioną z 27. pozycji Czeszkę Katerinę Siniakovą w trzysetowej bitwie 6:0, 4:6, 6:2.

CZYTAJ: Legenda powróciła do pracy trenerskiej