Iga Świątek wkracza do trzeciej rundy US Open

7
Iga Świątek uznawana jest za jedną z faworytek do zwycięstwa w tegorocznej edycji US Open. (zdjęcie: nat, x)

Iga Świątek zaprezentowała mistrzowski występ na US Open, awansując do trzeciej rundy, pokonując Enę Shibaharę z Japonii w zaledwie 66 minut. Rakieta numer 1 na świecie pokazała swoją dominację, wygrywając miażdżąco 6-0, 6-1.

Od samego początku Świątek przejęła kontrolę, przełamując serwis Shibahary w drugim gemie i dominując w meczu. Jej nienaganny serwis i nieustępliwe returny doprowadziły do ​​szybkiego, 22-minutowego pierwszego seta, w którym wygrała każdego gema.

Shibahara krótko stawiała opór w drugim secie, wygrywając 15-minutowego gema i wyrównując na 1-1. Jednak Świątek szybko odzyskała kontrolę, ponownie przełamując serwis, aby prowadzić 3-1, zanim pewnie wygrała 6-1 i awansowała do następnej rundy.

Szybko, łatwo i przyjemnie. Iga Świątek w kolejnej rundzie US Open.

CZYTAJ: Kamil Otowski zdobywa pierwsze złoto dla Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich

Iga Świątek – Ena Shibahara 2-0 (6-0, 6-1)

To miażdżące zwycięstwo jeszcze bardziej umacnia reputację Świątek jako jednej z najlepszych zawodniczek na świecie. Teraz Polka zmierzy się albo z Elisabettą Cocciaretto albo z Anastasią Pavlyuchenkovą.

CZYTAJ: Victor Osimhen wybrał nowy klub. Będzie kontynuował karierę w Azji