Iga Świątek zdominowała Lin Zhu i awansowała do drugiej rundy Wimbledonu

7
Iga Świątek w finale turnieju w Rzymie! Coco Gauff pokonana. (zdjęcie: Relevant Tennis, x)

Iga Świątek w imponujący sposób rozpoczęła swój występ w Wimbledonie, wygrywając w pierwszej rundzie z Chinką Lin Zhu. Polska tenisistka pokazała swoją dominację na trawiastych kortach prestiżowego turnieju Wielkiego Szlema, ostatecznie triumfując z wynikiem 6:1, 6:3.

Chociaż Świątek początkowo zmagała się z pewną niepewnością w meczu otwarcia, szybko odnalazła się i pokazała swoje wyjątkowe umiejętności.

Przeczytaj także: O jaką wgraną grają na Wimbledonie?

Świątek pozostała niezrażona, ostatecznie wygrywając seta 6:1.

Drugi set był świadkiem bardziej energicznego wyzwania ze strony Lin Zhu. Wymiany między graczkami były bardziej wyrównane, co zaowocowało dłuższymi, emocjonującymi wymianami.

Jednak niesprzyjające warunki pogodowe przerwały mecz, deszcz wymusił przerwę i Świątek prowadziła 4:3. Niezrażona opóźnieniem, polska lekkoatletka wróciła na boisko z determinacją, wygrywając oba mecze i wygrywając 6:3.

Przeczytaj także: Finalista Wimbledon 2022 wycofuje się z tegorocznej edycji turnieju!

„PEWNE ZWYCIĘSTWO NA OTWARCIE! Iga Świątek pokonała Lin Zhu 6:1, 6:3 i awansowała do drugiej rundy. W środę mecz z Martiną Trevisan lub Sarą Sorribes Tormo” – napisał Tennis News na Twitterze.

Iga Świątek – Lin Zhu 2-0 (6-1, 6-3)

Przeczytaj także: Tyle będzie zarabiał Mason Mount w Manchesterze United