Igrzyska Europejskie zakończyły się w Krakowie imponującym zbiorem medali dla Polski

10
Reprezentacja Polski na III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 zdobyła 50 medali. (zdjęcie: mati, twitter)

Kraków i Małopolska zakończyły niedawno emocjonującą edycję Igrzysk Europejskich, w której polscy sportowcy osiągnęli znakomite wyniki i zdobyli imponującą liczbę 50 medali. Polski kontyngent, ozdobiony dumą narodową, zdobył przez cały czas igrzysk imponujący dorobek 13 złotych, 19 srebrnych i 18 brązowych medali.

Trwająca od środy 21 czerwca do niedzieli 2 lipca trzecia odsłona Igrzysk Europejskich pokazała atletyczną sprawność uczestników z różnych krajów.

W inauguracyjnym dniu zmagań medalowych, w czwartek 22 czerwca, polscy lekkoatleci zdobyli pierwsze medale, dając nadzieję na nadchodzące dni. Z niezachwianą determinacją biało-czerwoni zawodnicy konsekwentnie zwiększali liczbę medali, pozostawiając niezatarty ślad w turnieju.

Przeczytaj także: Jesús Ferreira zachwycił podczas Złotego Pucharu CONCACAF epickim wyczynem, jakiego nie dokonał żaden gracz z USA w historii

Gdy Igrzyska dobiegły końca, polska drużyna znalazła się na godnym podziwu szóstym miejscu w klasyfikacji medalowej. Ich niezwykłe osiągnięcie obejmowało godną uwagi zdobycz trzynastu złotych, dziewiętnastu srebrnych i osiemnastu brązowych medali. Obecnie w tabeli liderów dominują Włosi, których zawodnicy zajęli większość miejsc na podium.

Aby uczcić zakończenie Igrzysk w Polsce, w Krakowie odbyła się urzekająca ceremonia zamknięcia. Imprezę uświetniły porywające występy uznanych gwiazd, m.in. Dody, Sary James, Viki Gabor czy Justyny Steczkowskiej, stanowiące zwieńczenie tej spektakularnej sportowej imprezy.

• wspinaczka sportowa, jazda na czas: Natalia Kałucka

Przeczytaj także: Dawid Kubacki wraca do domu ze złotym medalem Igrzysk Europejskich w Krakowie