Jeremy Sochan pobił rekord Marcina Gortata!

4
Jeremy Sochan był bohaterem meczu San Antonio Spurs z Washington Wizards. (zdjęcie: Spurs Culture, X)

W oszałamiającym pokazie umiejętności, polska sensacja Jeremy Sochan zapewnił występ, który przedefiniował jego karierę, zdobywając imponujące 33 punkty w meczu pomiędzy San Antonio Spurs i Atlanta Hawks. 20-latek nie tylko ustanowił rekord życiowy, ale także pobił rekord kraju Marcina Gortata z 2014 roku, który wynosił 31 punktów.

Jeremy Sochan ustanowił polski rekord NBA!

Niezapomniane osiągnięcia

Niesamowity wieczór Sochana obejmował niezwykłe statystyki: 12 z 14 celnych rzutów z gry, bezbłędny rekord za trzy punkty i sześć udanych rzutów wolnych. Oprócz strzelenia gola, Sochan pokazał swoją wszechstronność ośmioma zbiórkami i sześcioma asystami. Pomimo lekkiej kontuzji kolana, której doznał w poprzednim meczu, Sochan przez 36 minut spędzonych na korcie nie okazywał żadnych oznak dyskomfortu.

Pomimo błyskotliwości Sochana, San Antonio Spurs nie udało się, przegrywając z Atlanta Hawks końcowym wynikiem 137-135. Młody talent pozostawał jednak optymistą, patrząc na odkupienie w meczu z New Orleans Pelicans, które odbyło się 2 grudnia.

Jeremy Sochan znów był czołową postacią Spurs, ale jego zespół przegrał… 14. mecz z rzędu. San Antonio Spurs okazali się słabsi od New Orleans Pelicans 106:121.

Sochan przebywał na parkiecie 31 minut. Tym razem Polak zdobył 13 punktów, do czego dołożył również trzy zbiórki i cztery asysty.

CZYTAJ: Polska pokonuje Japonię w mistrzostwach świata w piłce ręcznej

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

• 6/7 grudnia (noc ze środy na czwartek): Minnesota Timberwolves – San Antonio Spurs godz. 1:30
  • 8/9 grudnia (noc z piątku na sobotę): San Antonio Spurs – Chicago Bulls godz. 2:30
  • 11/12 grudnia (noc z poniedziałku na wtorek): Houston Rockets – San Antonio Spurs godz. 2:00
  • 13/14 grudnia (noc ze środy na czwartek): San Antonio Spurs – Los Angeles Lakers godz. 2:00
  • 15/16 grudnia (noc z piątku na sobotę): San Antonio Spurs – Los Angeles Lakers godz. 2:00

CZYTAJ: Euro 2024: rozlosowano grupy mistrzostw Europy