Joao Felix: „To ważne, że Lewandowski strzela, ponieważ on z tego żyje”

11
Robert Lewandowski zostanie kapitanem FC Barcelony? (zdjęcie: MarsAeternum, x)

Barcelona pokonała Real Betis 5-0. Po tym niemal perfekcyjnym meczu wypowiedzi udzielili m.in. João Félix i Robert Lewandowski. Jak tę wygraną skomentowali piłkarze wygranej drużyny?

Nowo przybyły napastnik FC Barcelony, Joao Felix, miał imponujący debiut podczas sobotniego zwycięstwa 5:0 nad Realem Betis. Wypożyczony z Atletico Madryt portugalski piłkarz trafił do siatki i przy okazji subtelnie skrytykował swój macierzysty klub.

CZYTAJ: Pobito rekord z 1988 roku!

Joao Felix wreszcie zadebiutował w wyjściowym składzie na Montjuic Stadium przeciwko Realowi Betis i otworzył wynik, przyczyniając się do zdecydowanego powrotu Barcelony na szczyt tabeli La Liga.

W wywiadzie po meczu dla hiszpańskiego nadawcy Movistar, 23-latek zdawał się nawiązywać do Atletico Madryt, gdzie popadł w niełaskę menadżera Diego Simeone i fanów. Według Fabrizio Romano, Joao Felix zauważył: „Łatwo jest grać w tej drużynie”, chwaląc zorganizowany zespół Barcelony.

Joao Felix wyraził zadowolenie z powrotu do podstawowego składu, mówiąc: „Ta zmiana wyszła mi na dobre; Jestem tutaj bardzo szczęśliwy. Mam nadzieję pomóc zespołowi tak bardzo, jak to możliwe. Pracuję nad tym, aby być na jak najlepszym poziomie, a z tymi zawodnikami wszystko jest łatwiejsze.”

„Jestem zadowolony z gry w pierwszym składzie, dużo czasu minęło od ostatniego razu. Łatwo się gra w takiej drużynie. Kiedy masz dobrą strukturę, z wszystkimi zawodnikami na swoich miejscach i gdy piłka szybko krąży, łatwiej jest o gole.”

Odnosząc się do swojej bramki, Joao Felix wyjaśnił, że nie próbował kontrolować piłki w polu karnym, określając bramkę jako „niecelny strzał”. w 25. minucie meczu Felix oszukał bramkarza i trafił do siatki z bardzo ostrego kąta.

Zaledwie 7. minut później gol strzelił Robert Lewandowski. Polak dostał bardzo dobre podanie od Andreasa Christensena sprytnie przepuszczone przez Joao Felixa i stanął „sam na sam” z bramkarzem. Nie mógł tego zepsuć i trafił po raz czwarty w tym sezonie La Ligi. Polski napastnik podwoił prowadzenie Barcelony. W drugiej połowie Lewandowski zanotował jeszcze dwie asysty.

– To ważne, że Lewandowski strzela, ponieważ on z tego żyje, napastnicy żyją z goli – powiedział Felix.

– Pracuję, by osiągnąć mój najlepszy poziom. Jestem jednym więcej do pomocy.

CZYTAJ: Robert Lewandowski rusza w pościg za liderem strzelców La Liga

Dzięki swoim imponującym występom, które przyczyniły się do tego, co zostało okrzyknięte najlepszym występem Barcelony w ostatnim czasie, Joao Felix ma teraz solidną pozycję, aby rozpocząć nadchodzący sezon Ligi Mistrzów, gdy Barcelona zmierzy się we wtorek z Royal Antwerp w ustawieniu 4-3-3. Jego przybycie tchnęło nowe życie i optymizm w zespół Barcelony, budząc nadzieję na udany sezon.