Joao Pedro tworzy historię Brighton! Brazylijczyk strzelił pierwszego gola dla Seagulls! (WIDEO)

2
João Pedro po tym golu zapisał się w historii Brighton!(zdjęcie: Fantasy Gold FPL, twitter)

Napastnik Brighton, Joao Pedro, przeszedł do historii klubu w czwartek, strzelając pierwszego gola w historii klubu w europejskiej piłce nożnej.

Brazylijski napastnik dołączył do akcji i oddał strzał na bramkę, która po 30 minutach wyrównała mecz Seagulls z greckimi gośćmi. Zespół Roberto De Zerbiego przegrywał na początku meczu, a tuż przed przerwą grecka drużyna AEK strzeliła kolejnego gola. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:2 dla Brighton.

Przeczytaj także: Karol Świderski znowu trafił do siatki

Gol Brighton był ich pierwszym golem w europejskim futbolu. Zespół De Zerbiego po raz pierwszy w historii zapewnił sobie miejsce w Lidze Europy, zajmując w zeszłym sezonie szóste miejsce w Premier League. Pedro podczas tego meczu strzelił także drugiego gola, ale nie zagwarantował zwycięstwa swojej drużynie. W 84. minucie gola strzelił Ezequiel Ponce i mecz zakończył się 2:3 dla Brighton.

Po czwartkowym meczu, Brighton powróci do gry w Premier League, kiedy w niedzielę podejmie Bournemouth.

Przeczytaj także: O czym mówił Michał Probierz na konferencji prasowej?

Joao Pedro zdobył pierwszego gola w historii Brighton w europejskich pucharach!