John Isner pierwszym graczem w Erze Open, który wygrał 500 tie-breaków w karierze

9

W swojej karierze John Isner rozegrał w sumie 819 tie-breaków. Swój wygrany tie-break numer 500 zaliczył w pierwszym secie meczu z Emilio Gomezem w ćwierćfinale Dallas.

John Isner został pierwszym graczem w Erze Open, który wygrał 500 tie-breaków w karierze. Swój wygrany tie-break numer 500 zaliczył w pierwszym secie meczu z Emilio Gomezem w ćwierćfinale Dallas. W swojej karierze Amerykanin rozegrał w sumie 819 tie-breaków. Do Isnera należy jeszcze jeden niezwykły rekord. Amerykanin rozegrał najdłuższy mecz w historii tenisa i to nie tylko w Erze Open. Ten pamiętny mecz trwał 3 dni i s kończył się w piątym secie wynikiem 70:68 w gemach. Isner pokonał Nicolasa Mahuta 6:4, 3:6, 6:7(7), 7:6(3), 70:68.

Wracając do zwyciężonych tie-breaków, John Isner plasuje się na pierwszym miejscu rankingu z 500 wygranymi i 319 przegranymi. Tuż za nim na drugim miejscu jest Roger Federer z wynikiem 466 wygranych i 247 przegranych. Na trzecim miejscu znalazł się Ivo Karlovic z 398 wygranymi i 403 przegranymi.

Pod względem procentu zwycięstw w karierze w tie-breakach, 0,611 Isnera zajmuje 11. miejsce. Tuż za nim na 12. miejscu jest Rafael Nadal z wynikiem 0,610. Pierwsze dwa miejsca zestawienia należą natomiast do Federera i Djokovica. Federer z wynikiem 0,654 i Novak Djokovic z wynikiem 0,651.