Kamil Otowski zdobył drugie złoto na Paraolimpiadzie w Paryżu

9
Kamil Otowski mistrzem paraolimpijskim. Drugi raz w ciągu trzech dni! (zdjęcie: Boguslawus Filozofus II, x)

Polski pływak Kamil Otowski zdobył swój drugi złoty medal na XVII Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu.

Otowski triumfował w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym klasy S1, dodając kolejny złoty medal do jego wcześniejszego zwycięstwa na dystansie 100 metrów. Jego znakomity występ rzucił światło na jego kunszt w basenie, czyniąc go jednym z wyróżniających się sportowców tegorocznych Igrzysk.

Najnowsze osiągnięcie Otowskiego przyczynia się do rosnącej liczby medali Polski na Paraolimpiadzie, która obejmuje obecnie sześć medali: trzy złote i trzy brązowe. Pozostałe medale zdobyli Lech Stoltman w pchnięciu kulą F55 i drużynach tenisa stołowego, a Karolina Pęk i Piotr Grudzień zdobyli brąz w mieszanym stylu XD17, a Pęk w parze z Natalią Partyką zdobyli kolejny brąz w kobiecym stylu WD20.

CZYTAJ: Łukasz Czapla zdobył w Pilźnie piętnasty medal Mistrzostw Europy

Grudzień i Patryk Chojnowski rywalizowali w finale debla mężczyzn w tenisie stołowym MD18 w niedzielę i zdobyli złoty medal.

W miarę trwania Igrzysk duch i odporność polskiej drużyny są wyraźnie widoczne, co obiecuje bardziej ekscytujące występy i potencjalne miejsca na podium.

CZYTAJ: 13-letni Michał Szubarczyk mistrzem świata w snookerze do lat 21