Kamil Stoch z historycznym osiągnięciem!

10

Wyczyny Kamila Stocha przeszły do historii! Polak wystartował w swoim 400. konkursie i został drugim w dziejach skoczkiem z najwyższą liczbą punktów.

Prześcignął nawet Małysza

W Pucharze Świata w Sapporo Kamil Stoch wziął udział w swoim 400. konkursie. Stoch przebił nawet Adama Małysza, który startował 349 razy. W historii jest tylko trzech skoczków, którzy startowali więcej razy od Kamila Stoch- Noriaki Kasai, Simon Ammann i Jane Ahonen.

Start w 400. konkursie jest jednym z dwóch osiągnięć Stocha w Sapporo. Polak został również drugim w dziejach skoczkiem z najwyższą liczbą punktów pucharowych. Stoch plasuje się na drugim miejscu z 13077 punktami. Pierwszy jest Jane Ahonen z liczbą 15758. Adam Małysz znajduje się w tym zestawieniu na trzecim miejscu z 13070 punktami.

Stoch nie powiedział jeszcze ostatniego słowa

Lista osiągnięć Kamila Stocha w skokach narciarskich jest długa. Polak jest trzykrotnym mistrzem olimpijskim i brązowym medalistą. Mistrzem i wicemistrzem świata oraz drużynowym mistrzem świata i dwukrotnym drużynowym brązowym medalistą mistrzostw świata. Dwukrotnie wygrał Kryształową Kulę za wygranie klasyfikacji generalnej w poszczególnych sezonach. Trzykrotnie wygrał Turniej Czterech Skoczni. Jest też w końcu na trzecim miejscu na liście skoczków z największą liczbą wygranych konkursów z liczbą 39 zwycięstw.

Kamil Stoch stawał do tej pory 80 razy na podium i nie powiedział ostatniego słowa. Choć znany już jest plan skoczka na emeryturę — podróż dokoła świata za rok lub dwa lata — to jeszcze trochę poskacze, a jego przejście na emeryturę uzależnione jest od wyników w skakaniu. Ponieważ idzie Stochowi ostatnio zdecydowanie lepiej, to śmiało możemy powiedzieć, że chyba jeszcze nie planuje odłożyć nart.