Kanadyjka, która nigdy nie stała na podium PŚ deklasuje Shiffrin i zdobywa złoto na mistrzostwach świata!

8

Laurence St-Germain to kanadyjska narciarska alpejska. 18 lutego została mistrzynią świata w slalomie, choć nigdy wcześniej nie stała na podium Pucharu Świata, a najwyżej była na 5. miejscu. W zjeździe, który zapewnił jej złoto St-Germain zdeklasowała legendarną Mikaelę Shiffrin.

Większość fanów narciarstwa alpejskiego szykowało się na to, że zobaczy, jak Mikaela Shiffrin sięga po swoje dziewiąte złoto mistrzostw świata, wygrywając sobotnie starcie w slalomie. Amerykanka musiała się jednak zadowolić srebrem po tym, jak Laurence St-Germain niespodziewanie pojechała slalom swojego życia. Kanadyjka, która nigdy wcześniej nie stała na podium Pucharu Świata zdeklasowała rywalki.

Laurence St-Germain zdobyła złoto w slalomie kobiet podczas sobotnich mistrzostw świata, a Mikaela Shiffrin zdobyła srebro. Amerykanka prowadziła po pierwszym przejeździe, ale po ostatnim przejeździe straciła 0,57 sekundy do St-Germain. Lena Duerr z Niemiec straciła 0,69 i zdobyła brąz. Sobotni wyścig był ostatnią kobiecą imprezą mistrzostw świata.

Shiffrin zdobyła złoto w slalomie gigancie w czwartek i srebro w supergigancie w zeszłym tygodniu.