King Szczecin zdobywa pierwszy polski tytuł w koszykówce!

5
KING Szczecin mistrzem Polski w koszykówce mężczyzn! (zdjęcie: PolishArena, Twitter)

W oszałamiającym obrocie wydarzeń, King Szczecin pokonał wszelkie przeciwności losu i pokonał Śląsk Wrocław 4:2 w finale Energa Basket Ligi, zapewniając sobie pierwsze w historii mistrzostwo Polski w koszykówce. W decydującym meczu finałowym King Szczecin dominował, wygrywając przed własną publicznością 92:72.

Mimo, że Śląsk Wrocław początkowo prowadził w serii 3:0, King Szczecin walczył, wygrywając dwa mecze z rzędu i przygotowując emocjonujący finał. Z przewagą szóstego meczu na własnym boisku, King Szczecin potrzebował tylko jednego zwycięstwa, aby zdobyć tytuł.

CZYTAJ: Polski duet Ratajski i Kciuk ustanowił rekord w Pucharze Świata w rzutkach

King zaczął mocno, nadając ton

King Szczecin od początku pokazał skupienie i determinację. Prowadzeni przez Zacha Cuthberstona i Tony’ego Meiera, zbudowali wczesne prowadzenie, utrzymując je przez cały pierwszy kwartał, aby zakończyć prowadzenie.

W drugiej kwarcie, Śląsk Wrocław odrobił straty, obejmując na krótko prowadzenie. Jednak King Szczecin odpowiedział lawiną punktów tuż przed przerwą, ustanawiając wygodną 12-punktową przewagę.

CZYTAJ: Reprezentacja Polski pokonała Argentynę 4:0 w starciu przed VNL na ORLEN Arena

King dominował w ostatniej kwarcie, zabezpieczając mistrzostwo

Trzecia kwarta przerodziła się w zaciętą walkę, w której obie drużyny wymieniały ciosy. King Szczecin utrzymał pozycję, zapewniając remis w tym kluczowym okresie.

W ostatnich minutach, King Szczecin rozpętał niepowstrzymaną ofensywę, powiększając przewagę do 20 punktów. Śląsk Wrocław z trudem reagował, co doprowadziło do zdecydowanego zwycięstwa King Szczecin 92-72 i zasłużonego mistrzostwa Polski w koszykówce.

Niezwykła podróż King Szczecin zakończyła się historycznym triumfem, który ugruntował ich status nowych mistrzów polskiej koszykówki.