Klopp widzi Liverpool w mocnej formie na początek sezonu Premier League

8
Trener Jürgen Klopp zadowolony po pokonaniu SV Darmstadt 98; zdjęcie: Hessenschau: Twitter

Trener Jürgen Klopp widzi Liverpool FC na dobrej drodze po pokonaniu SV Darmstadt 98 w ostatnim teście przed rozpoczęciem Premier League.

„Jestem bardzo zadowolony z naszej kondycji fizycznej, wyglądaliśmy świeżo, naprawdę dobrze” – powiedział Klopp po wygranej 3:1 (2:1) z debiutantami w Bundeslidze.

W ciągu najbliższych pięciu lub sześciu dni musimy znaleźć formację na mecz z Chelsea. Nie na cały sezon. Potem zobaczymy”. Dla tradycyjnego klubu sezon piłkarski w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii rozpoczyna się w niedzielę meczem wyjazdowym na Stamford Bridge.

Przeczytaj: Kto zatrudni byłego gwiazdora Realu Madryt Edena Hazarda?

W Preston dwa gole Mohameda Salaha (5. minuta) i Diogo Joty (8.) dały faworytom komfortową przewagę na początku, ale Mathias Honsak strzelił gola w 10. minucie. „Straciliśmy bramkę, której nie powinniśmy stracić. Ale to oczywisty błąd, o którym już rozmawialiśmy – skomentował Klopp straconą bramkę.

Goście z Darmstadt grali z Liverpoolem na równych prawach, z nowymi nabytkami Dominikiem Szoboszlaiem z RB Lipsk i Alexisem Mac Allisterem (Brighton & Hove Albion) w wyjściowym składzie. Po niespełna godzinie Kolumbijczyk Luis Díaz (59.) zdołał podwyższyć prowadzenie na 3:1.

Okres przygotowawczy nigdy się nie kończy po pierwszym meczu Premier League. Zawsze trwa co najmniej do pierwszej przerwy międzynarodowej. Potem powinniśmy być w innej sytuacji, to jasne – powiedział Klopp. „Musimy wykorzystać wszystkie tygodnie bez międzynarodowego futbolu i to właśnie zamierzamy zrobić” – powiedział.

Przeczytaj: Gary Lineker przepowiada koniec ery Lewandowskiego