Komentarz trenera Juventusu po odpadnięciu z Pucharu Włoch

5
Czy Massimiliano Allegri może liczyć w tym sezonie na Paula Pogbę? zdjęcie: Football Italia: Twitter

Juventus w środowym spotkaniu półfinałowym Coppa Italia przegrał z Interem (0:1), co skutkowało odpadnięciem z rozgrywek. Massimiliano Allegri, trener Starej Damy, przyznał, że jego zespół przeżywa mały kryzys.

Rewanżowe spotkanie Interu z Juventusem w Coppa Italia zakończyło się zwycięstwem tych pierwszych (1:0). Zwycięskiego gola strzelił już na początku meczu Federico Dimarco. Po końcowym gwizdku na konferencji prasowej głos zabrał sam Massimiliano Allegri, który zaznaczył, że “Stara Dama” przeżywa ostatnio drobny kryzys.

– Sensacją jest pierwsza połowa, zwłaszcza pierwsze 15 minut, kiedy kompletnie zaspaliśmy. Od tego momentu było lepiej, ale nie oddaliśmy wystarczającej liczby strzałów na bramkę, a Inter to przecież bardzo fizyczny zespół.

Zobacz jeszcze: Barcelona może odetchnąć z ulgą

Musimy naładować akumulatory, ponieważ przegraliśmy cztery z ostatnich pięciu meczów w Serie A, odpadliśmy z Coppa Italia i od jutra musimy zakasać rękawy. Jesteśmy w półfinale Ligi Europy i musimy obronić naszą pozycję w Serie A, aby utrzymać Milan oraz Romę za swoimi plecami – mówił po spotkaniu trener “Juve”.

– Jeśli chcemy wygrywać mecze, musimy poprawić poziom koncentracji i determinacji. To rozczarowujące, ponieważ przez 60 minut graliśmy dobrze przeciwko silnemu Interowi. Udowodnili to rywale awansując do półfinału Ligi Mistrzów.

Przeczytaj także: Manchester United przedłuża nadzieje Liverpoolu na grę w Lidze Mistrzów

To rozczarowujące, że nie jesteśmy w finale Coppa Italia, ale musimy udowodnić naszą siłę i radzić sobie ze wszystkim, co nas spotyka w tym sezonie. Po części to nasza wina, ponieważ straciliśmy głupią bramkę przeciwko Napoli w niedzielę i wszyscy widzieliście pierwszy mecz z Interem. Musimy nauczyć się być silni psychicznie i cierpliwi, ponieważ gra toczy się dalej – podsumował Massimiliano Allegri.