Komiczny upadek zawodnika reprezentacji Polski w meczu z Turcją

33
Z polskiego piłkarza śmieje się cały świat. Nagranie z akcji podbija sieć. (zdjęcie: Akademia Lechia Gdańsk, facebook)

Wczorajszy towarzyski mecz Polski z Turcją zaowocował nie tylko kontuzjami w kadrze, ale także innym incydentem.

W drugiej połowie środkowy obrońca Polski i Hellas Verony, Paweł Dawidowicz, znalazł się we własnym polu karnym i po lekkim dotknięciu przeciwnika komicznie upadł w nadziei na zdobycie rzutu karnego.

Poniżej możecie zobaczyć, jak stoper Paweł Dawidowicz komicznie się zachował we wczorajszym towarzyskim meczu Polska-Turcja. W tak widowiskowy sposób Dawidowicz chciał zasygnalizować sędziemu, że był faulowany we własnym polu karnym.

Paweł Dawidowicz i jego „skok do basenu”

Internauci, po zobaczeniu tej akcji, nie mieli dla piłkarza litości. Kpin pod jego adresem nie było końca. Internauci wyprzedzali się z wymyśleniem najoryginalniejszej teorii, czym spowodowany był przedziwny lot piłkarza.

„Dawidowicz i skok prostu do basenu. Nagroda dla najlepszego aktora Euro. Niesamowite” – napisał jeden z internautów.

„Mamy już złoto olimpijskie w skoku z trampoliny” – napisała inna osoba. Kolejny internaura napisał wprost: „To najgorsze symulowanie faulu”. Ktoś jeszcze inny podsumował to tak: „Dawidowicz minął się z przeznaczeniem”.

Oczywiście sędzia nie dał się nabrać na ten trik.

Warto dodać, że Polska zapewniła sobie zwycięstwo 2:1. Zwycięskiego gola strzelił Nicola Zalewski w 90. minucie.

CZYTAJ: Polska triumfuje nad Turcją w emocjonującym meczu przed Euro 2024

W zbliżającym się UEFA Euro 2024, Polska zmierzy się w grupie z Holandią, Francją i Austrią.

Polacy pierwszy mecz na Euro 2024 zagrają z Holandią. Start 16 maja o godzinie 15:00.

CZYTAJ: Wiadomo, co z Robertem Lewandowskim. Czy wystąpi na Euro 2024?