Koniec Neymara

10
Paris Saint-Germain przegrał z Bayernem Monachium 0:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. (zdjęcie: psg, twitter)

Przed Nowym Rokiem cieszyliśmy się, że w tym sezonie Neymar nareszcie wrócił z radością do gry, żartobliwością, bez kontuzji i skuteczny pod bramką przeciwników z 13 golami i 15 asystami. Zniknęły też głupie pozasportowe zajęcia, które wysysały energię z zawodników, trenerów i klubów. Potem zaczął się rok 2023.

W połowie lutego Neymar ma na koncie 1 bramkę w Ligue 1, 1 bramkę w Pucharze Francji (zanim PSG zostało wyrzucone z Marsylii po porażce 2:1), całonocne świętowanie urodzin na dwa dni przed meczem i drwiny z kolegów z drużyny oraz kłótnia z trenerem Galtierem po porażce z Monako.

Czytaj: Bayern Monachium lepszy od Paris Saint-Germain w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów

Oczekiwania co do Brazylijczyka w 1. rundzie 8. kolejki przeciwko Bayernowi Monachium w Lidze Mistrzów nie były więc zbyt wygórowane. Niestety, nie zawiedliśmy się.

PSG przegrało i dopiero gdy Mbappé wszedł z ławki rezerwowych, ledwo rehabilitowany po kontuzji, atak PSG stał się realnym zagrożeniem dla solidnego Bayernu.

Akcja w 20. minucie szczegółowo opisuje wkład Neymara. Skrzydłowy zniknął na lewym skrzydle, ale Pavard z łatwością odebrał mu piłkę. Neymar padł na ziemię i wił się z bólu, podczas gdy Bayern wykorzystał okazję i kontratakował. Dwie minuty później Neymar wciąż leżał na murawie. Nic nie wyszło z ataku Bayernu, Neymar w końcu wstał, przyczynił się do końca meczu kilkoma ładnymi zagraniami, ale nie miał żadnego wpływu na grę.

Jak zwykle pojawiają się plotki o odejściu Neymara w miarę zbliżania się letniego okienka transferowego, ale tym razem wydaje się oczywiste, że Brazylijczyk jest skończony na Parc des Princes. Jeden z trzech królów (Messi, Mbappé i Neymar) musi odejść, w środę Neymar po raz kolejny pokazał, że nie jest zawodnikiem, który potrafi stanąć na wysokości zadania.

Czytaj: Piłkarz Bayernu Monachium spełnił swoje marzenie. Czekał na to trzy lata!

W porządku jest mieć zły okres w pracy, ale nie wtedy, gdy przyprowadzano Cię na najważniejsze mecze i zarabiasz około 10 milionów tygodniowo. Uważamy, że tym razem Neymar jest skończony w PSG.