Kontuzja gwiazdy Realu Madryt Viniciusa jest poważniejsza, niż początkowo sądzono

2
Real Madryt ogłasza, że Vinícius Júnior doznał kontuzji w meczu z Celtą Vigo. Oczekuje się, że brazylijski napastnik będzie pauzował od 4 do 6 tygodni. (zdjęcie: CBS Sports Golazo, twitter)

Zwycięstwo Realu Madryt nad Celtą Vigo miało swoją cenę, Vinícius Júnior doznał kontuzji, która obecnie wydaje się poważniejsza, niż początkowo sądzono.

Pomimo zapewnienia sobie zwycięstwa 1:0, menedżer Carlo Ancelotti miał powody do obaw w związku ze stanem Viniciusa, który mógł mieć wpływ na nadchodzące spotkania Los Blancos.

Przeczytaj także: Uwagi trenera Barcelony do Sergi Roberto przyniosły zdecydowaną poprawę, widoczną w drugiej połowie meczu

W 13. minucie meczu wydawało się, że Vinicius doznał kontuzji nogi. Pomimo prób gry pomimo dyskomfortu, brazylijski skrzydłowy został ostatecznie zmuszony do opuszczenia boiska już po 18 minutach meczu z Celtą Vigo. To niepowodzenie spowodowało, że Vinicius znalazł się na rosnącej liście kontuzjowanych zawodników Realu Madryt.

Początkowo Ancelotti bagatelizował powagę kontuzji Viniciusa, sugerując, że nie była ona poważna. Pogląd ten w pewnym stopniu potwierdziła początkowa próba kontynuowania gry Viniciusa. Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że rozmiar obrażeń jest większy, niż początkowo sądzono. Jak podaje The Athletic, Vinicius ma przejść badania, a zespół przewiduje, że z powodu kontuzji będzie pauzował przez około miesiąc.

Ta niefortunna sytuacja sprawi, że Vinicius opuści kilka kluczowych meczów, w tym mecze z Getafe, Realem Sociedad i Atlético Madryt w La Liga. Ponadto nie będzie dostępny podczas pierwszego meczu Realu Madryt w Lidze Mistrzów i nie uda się na zgrupowanie reprezentacji Brazylii.

Przeczytaj także: PSG składa ogromną ofertę za gwiazdę Eintrachtu Frankfurt

Real Madryt niewątpliwie odczuje brak Viniciusa, biorąc pod uwagę jego znaczący wkład w drużynę. Ponieważ klub ma napięty harmonogram, będzie musiał polegać na innych zawodnikach, aby zrekompensować nieobecność kluczowych graczy z powodu kontuzji.