Kto zostanie Piłkarzem Roku w Europie?

9
Lionel Messi czy Erling Haaland? zdjęcie: IlI: Twitter

Lionel Messi czy Erling Haaland? Mistrz świata czy zdobywca potrójnego trofeum? Głosowanie na europejskiego piłkarza roku w czwartek w Monako prawdopodobnie rozstrzygnie między argentyńskim bohaterem narodowym a norweską maszyną bramkową Manchesteru City.

W ramach losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów oprócz następcy Karima Benzemy uhonorowani zostaną zawodnicy z Europy, a także trener i trener roku.

Messi, który dołączył do Interu Miami w USA tego lata po dwóch latach w Paris St. Germain, niemal samodzielnie poprowadził swój kraj do tytułu Pucharu Świata w Katarze pod koniec 2022 roku.

Przeczytaj: Ciężki bój polskiego tenisisty w pierwszej rundzie US Open

W swoim pierwszym sezonie po przeprowadzce na wyspę z Borussii Dortmund, Haaland został koronowany na króla strzelców Premier League z 36 golami i wygrał z City Ligę, Puchar i Ligę Mistrzów.

Męską top 3 uzupełnia jego sympatyczny dostawca asyst Kevin De Bruyne, krajowy gracz Ilkay Gundogan ledwo opuścił ostateczną selekcję na czwartym miejscu.

Pep Guardiola ma największe szansę na zdobycie nagrody Trenera Roku. Jego konkurencja pochodzi z Włoch: Simone Inzaghi dotarł do finału Ligi Mistrzów z Interem Mediolan, Luciano Spalletti poprowadził SSC Napoli do pierwszego mistrzostwa Włoch od 33 lat. Żaden niemiecki trener nie otrzymał głosu w rundzie wstępnej, ubiegłorocznym zwycięzcą został Carlo Ancelotti.

Przeczytaj: Jacek Góralski piłkarzem Wieczystej Kraków