Lech Poznań jako jedyny polski zespół wygrał pierwszy mecz III rundy eliminacji Ligi Konferencji

10
Pozostał jeden krok do awansu do fazy play-off; zdjęcie: Lech Poznań: Twitter

W pierwszym spotkaniu III rundy eliminacji Ligi Konferencji Lech Poznań pokonał Spartaka Tranava 2:1.

To był całkiem niezłu mecz w wykonaniu Lecha.

W pierwszej połowie spotkania obydwie drużyny miały swoje okazje, jednakże żadna ze stron nie wykorzystała swoich sytuacji

Sekundy po rozpoczęciu drugiej połowy Lech Poznań objął prowadzenie. Kapitalnego gola strzelił Filip Marchwiński. Po wrzutce Joela Pereiry w powietrzu sięgnął piłkę nogą i umieścił ją w siatce.

Przeczytaj: Ponowne spekulacje na temat transferu Lewandowskiego

Później Marchwiński dał popis w duecie z Kristofferem Velde. Po wymianie podań Norweg stanął przed bramkarzem. Takiej okazji nie przepuścił.

Pod koniec meczu doszło do rozprężenia w szeregach Kolejorza. W 87 minucie poznaniacy stracili bramkę. Gola strzelił Stetina.

Teraz Lech musi skupić się na przypilnowaniu zaliczki. Rewanż w Trnawie 17 sierpnia również o godzinie 20:00.

Rywalem w decydującej rundzie o wejściu do grupy będzie przegrany z pary czesko-ukraińskiej. Slavia Praga rozbiła Dnipro-1 Dniepropietrowsk 3:0, wiec to najpewniej Ukraińcy przyjadą na Bułgarską, o ile Kolejorz zrobi swoje na Słowacji.

Przeczytaj: Manchester United zaakceptował ofertę West Hamu za Harry’ego Maguire’a