Lech Poznań wygrywa na Litwie

7
Filip Marchwiński jest ostatnio czołową postacią Lecha Poznań; zdjęcie: Lech Poznań: Twitter

Lech Poznań pokonał w meczu rewanżowym II rundy eliminacji Ligi Konferencji litewski Żalgiris Kowno 2:1 i awansował do kolejnej rundy, w której zmierzy się ze słowackim Spartakiem Trnava.

Pkarze Lecha przypieczętowali awans do 3 rundy eliminacji Ligi Konferencji. W rewanżowym starciu drugiej rundy poznaniacy wygrali na Litwie z Żalgirisem Kowno 2:1, a w dwumeczu 5-2.

Początek spotkania należał do graczy Lecha. Filip Marchwiński odnalazł się tuż przed bramką drużyny z Kowna i udowodnił, że w ostatnich miesiącach jest czołową postacią. Wspomniany piłkarz strzelił na 1:0 w 14 minucie.

Przeczytaj: Sané odrzuca transfer do FC Barcelony

Kolejorz atakował, ale mimo wielu sytuacji nie był w stanie wepchnąć piłki do bramki litewskiej drużyny. W 35. minucie znów poderwali się litewscy kibice, gdy po szybkiej akcji na strzał zza pola karnego zdecydował się Sirgedas, ale na szczęście dle poznaniaków piłka przeleciała obok bramki.

W 35 minucie znów poderwali się litewscy kibice, gdy po szybkiej akcji na strzał zza pola karnego zdecydował się Sirgedas, ale na szczęście piłka przeleciała obok bramki.

Chwilę później w polu karnym Żalgirisu zabawił się Marchwiński, który efektownie odegrał do Afonso Sousy, ale Portugalczyk zmarnował znakomitą okazję do podwyższenia wyniku.

W drugiej połowie przed szansą na gola stanął Artur Sobiech. Po wrzutce Joela Pereiry Kloniunas powalił w polu karnym byłego reprezentanta Polski, ale sam poszkodowany nie zdołał wykorzystać rzutu karnego. Po strzale byłego reprezentanta Polski futbolówka trafiła w słupek.

Przeczytaj: Roberto Soldado: „Kończę sen, o którym nigdy bym nie pomyślał, że stanie się rzeczywistością i że będzie trwał tak długo”

W końcówce drugą bramkę dla zawodników Lecha zdobył Ba Loua.

W ostatniej minucie gola na otarcie łez po zamieszaniu w polu karnym Lecha zdobył jeszcze Karolis Uzela.

Wygrana w dwumeczu oznacza, że gracze Lecha zagrają w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji UEFA. Ich rywalem będzie zespół Spartaka Trnawa. Drużyna ze Słowacji wyeliminowała łotewski FK Auda.