Lewandowski dorównuje Messiemu, rozpoczynając sezon piorunującym początkiem

2
Lewandowski jak Messi. Te liczby robią ogromne wrażenie. (zdjęcie: JM1, OptaJose, x)

Polski napastnik Robert Lewandowski strzelił w niedzielę dwa kolejne gole dla Barcelony w meczu przeciwko Sevilli, kontynuując tym samym swój znakomity początek sezonu.

Kapitan reprezentacji Polski strzelił już 12 goli w pierwszych 10 meczach La Liga, co jest wyczynem nieosiągalnym od czasów wspaniałego Lionela Messiego w sezonie 2019/20 dla Barcelony, podał serwis statystyczny Opta na stronie X.

Barcelona rozgromiła rywali Sevillę 5-1 w niedzielny wieczór. Lewandowski otworzył wynik, zamieniając rzut karny w 23. minucie swoim charakterystycznym podskokiem, po czym posłał bramkarza w złą stronę.

36-latek nieustannie znajdował się w sytuacjach strzeleckich, grając z niezwykłą energią i głodem, wbrew swojemu wiekowi.

CZYTAJ: FC Barcelona celem oszustwa transferowego Lewandowskiego

Pedri podwoił prowadzenie Barcelony, a w 39. minucie wytrwałość Lewandowskiego się opłaciła, gdy dał Katalończykom trzy punkty przewagi w prawdziwym stylu kłusownika, kierując strzał Raphinhi w róg bramki.

Zapał Lewandowskiego został uwidoczniony w trzeciej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy, kiedy pomógł swojej drużynie na drugim końcu boiska, wracając, by wybić strzał niemal z własnej linii bramkowej.

Lewandowski był w formie nie tylko w kraju, ale także w Lidze Mistrzów i zdobył 14 goli w 12 meczach we wszystkich rozgrywkach.

CZYTAJ: Legenda Bayernu Monachium chwali Roberta Lewandowskiego

Po niedzielnym dublecie, jest teraz trzecim najlepszym strzelcem wszech czasów w pięciu najlepszych ligach Europy, na równi z Anglikiem Jimmym Greavesem z 366, ustępując jedynie Cristiano Ronaldo (495) i Messiemu (496), zauważyło BBC.

Podobnie jak ich numer dziewięć, Barcelona rozpoczęła sezon w świetnej formie, wygrywając dziewięć z pierwszych 10 meczów, ale nadchodzący tydzień będzie prawdziwym sprawdzianem ich tytułu i europejskich aspiracji.

Robert Lewandowski jest pierwszym piłkarzem, który strzelił 12 goli w swoich pierwszych 10 meczach sezonu LaLiga od czasów Lionela Messiego w sezonie 2019/20, który również wtedy strzelił 12 goli.

W środę Barcelona zmierzy się z byłym klubem Lewandowskiego, Bayernem Monachium, a następnie w sobotę uda się do stolicy Hiszpanii, aby zmierzyć się z Realem Madryt w El Clásico.

CZYTAJ: Laporta ujawnił pod jakimi warunkami kontrakt Lewandowskiego zostanie przedłużony