Liverpool nie zostawił złudzeń rywalowi

7
Liverpool sprowadził ekipę z Birmingham na ziemię; zdjęcie: Liverpool FC News: Twittter

Liverpool wygrał trzeci mecz w tym sezonie Premier League. Juergen Klopp i spółka awansowali na podium w tabeli, a ich wyższość musiała uznać Aston Villa (3:0).

W czwartej kolejce Premier League Liverpool rywalizował o punkty z Aston Villą. Przyjezdni mogli się szczycić dwoma ligowymi zwycięstwami z rzędu.

Ekipę z Birmingham na ziemię po trzech minutach sprowadził jednak Dominik Szobosvzlai, który popisał się precyzyjnym strzałem z okolicy pola karnego.

Przeczytaj: Inter Mediolan potwierdza mistrzowskie aspiracje

Przy premierowej bramce Węgra asystował Trent Alexander-Arnold.

Liverpool w 22. minucie wygrywał już 2:0. Akcji nie zdołał sfinalizować Darwin Nunez, ale Urugwajczyka wyręczył Matty Cash, który zdobył bramkę samobójczą.

Do przerwy wynik już się nie zmienił. Trzeci i ostatni gol padł w 55. minucie. Wówczas Mohamed Salah wykorzystał przedłużone dośrodkowanie po rzucie rożnym.

Egipcjanin trafił do siatki z bliskiej odległości. Liverpool pokonał Aston Villę 3:0 i awansował na trzeci stopień podium w tabeli Premier League.

Przeczytaj: Bellingham kolejny raz ratuje Real Madryt