Liverpool sensacyjnie przegrał w derbach z Evertonem

2
Wygląda na to, że słynne derby na Goodison Park położyły kres walce o tytuł Jürgena Kloppa. (zdjęcie: topcrnr, twitter)

W przełożonym meczu 29. kolejki Premier League, który odbył się w środę, 24 kwietnia, Everton podejmował Liverpool.

W pierwszej połowie, Liverpool miał więcej posiadania piłki, ale to piłkarze Evertonu zdołali strzelić gola. W 27. minucie Brentford otworzył wynik i wyprowadził „Toffees” na prowadzenie. Po przerwie, gospodarze zdołali podwoić przewagę. W 58. minucie Calvert-Lewin dołożył do dorobku Evertonu kolejnego gola.

CZYTAJ: Virgil van Dijk ocenił możliwość pracy Slota w Liverpoolu

Liverpool nie był w stanie odpowiedzieć, a Everton utrzymał prowadzenie, zapewniając zwycięstwo 2:0. Dzięki temu zwycięstwu Everton zdobył trzy punkty, a po 34 meczach ma obecnie 33 punkty.

Liverpool nadal ma 74 punkty po 34 rundach, tracąc do lidera trzy punkty i mając zaledwie jeden punkt straty do trzeciego w tabeli zespołu.