Magda Linette nie zagra w finale Australian Open

7
Magda Linette nie zdołała pokonać Sloane Stephens w finale turnieju WTA 250 w Rouen.

Na dzisiejszą wygraną Magdy Linette w meczu półfinałowym Australian Open liczyła cała Polska. Polka walczyła o finał z rozstawioną z numerem piątym Białorusinką Aryną Sabalenką. Do finału awansowała jednak Aryna Sabalenka.

Magda Linette jeszcze nigdy nie wygrała z Aryną Sabalenką. Nie inaczej było i dzisiaj w półfinale Australian Open. Magda Linette przegrała z Białorusinką w dwóch setach 0:2 (6:6 <1:7>, 2:6). My pozostajemy jednak niezmierni dumni z Magdy Linette. Na Australian Open 2023 osiągnęła życiowy sukces. Pierwszy raz w karierze awansowała do półfinału wielkiego szlema i stanęła przed szansą walki w finale. Pierwszy raz w karierze awansowała też do pierwszej 30. rankingu. Dziś dzielnie walczyła w pierwszym secie spotkania z Sabalenką. To wszystko potwierdza, że jest w szczytowej formie i jeszcze o niej usłyszymy.

Finał kobiet Australian Open 2023 zostanie rozegrany w sobotę 28 stycznia. Początek finału AO WTA o godzinie 9.30 polskiego czasu. W spotkaniu zmierzą się Aryna Sabalenka i Elena Rybakinova.