Magda Linette odpada w pierwszej rundzie turnieju WTA w Miami

5
Magda Linette na pierwszej rundzie zakończyła udział w turnieju WTA 1000 w Miami. (zdjęcie: Igor, x)

Magda Linette odpadła już w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Miami. Polka przegrała w trzech setach z Łesią Curenko i poniosła już czwartą porażkę z rzędu, a dziewiątą od początku roku.

Magda Linette od początku sezonu nie prezentuje się najlepiej. Wygrała jedynie 3 z 11 rozegranych spotkań, a ostatnie zwycięstwo odniosła już ponad miesiąc temu.

Polka w meczu otwarcia zmierzyła się Łesią Curenko. Było to trzecie spotkanie tych doświadczonych już zawodniczek. Obie miały na koncie po jednym zwycięstwie.

Polka starała się na początku przez forhend prowadzić wymiany piłek z Ukrainką. Była to dobra taktyka pozwalająca poznaniance w trzecim gemie, jako pierwszej, wygrać swoje podanie. Od tego momentu Linette grała coraz pewniej, co szybko przełożyło się na wynik. Curenko popełniała dużo błędów, w tym słabo serwowała, co pozwoliło Linette wygrać seta 6:2.

CZYTAJ: Awans Luksemburga do Mistrzostw Europy???

Ukrainka w drugiej partii była dokładniejsza. Jeden z gemów (3:1) wygrała nawet do zera i szybko zmierzała do wyrównania stanu rywalizacji. Nie uchroniła się od podwójnego błędu serwisowego, czego Polka nie była w stanie wykorzystać.

Przed trzecim setem poznanianka skorzystała z przerwy toaletowej. Skoncentrowała się i zakończyła serię pięciu wygranych gemów przez rywalkę. Dłuższe wymiany zaczęła zapisywać na swoje konto. Wywierana presja skutkowała czwartym w meczu przełamaniem podania Ukrainki. Rywalka po długiej grze na przewagi doprowadziła jednak do remisu 3:3, a po chwili to ona prowadziła w decydującej partii. Curenko do sukcesu brakowało już jednego gema, a później już tylko jednej piłki i swoją szansę wykorzystała.

CZYTAJ: Media wieszczą zwolnienie szkoleniowca Starej Damy