Magda Linette odpada z turnieju w Montrealu

5
Magda Linette odpadła w 1/8 finału turnieju WTA 500 w Charleston. W walce o ćwierćfinał, Polka przegrała z Jessicą Pegulą. (zdjęcie: The Kingdom Of Magda Linette & Dominic Thie, X)

Polska tenisistka Magda Linette pożegnała się z turniejem WTA 1000, w Montrealu już na pierwszej rundzie przegrywając z Białorusinką Victorią Azarenką 0:2.

Gra była dosyć wyrównana do stanu 1:2, kiedy to Azarenka przełamała Linette.

Później obie tenisistki musiały opuścić kort z powodu obfitych opadów deszczu. Mecz został przerwany na kilkadziesiąt minut.

Przeczytaj: Michał Karbownik został piłkarzem Herthy Berlin

Niestety po powrocie gra Polski wyglądało już gorzej. Polka przegrała swoje podanie w siódmym i ostatnim dziewiątym gemie. Sama była w stanie przełamać Białorusinkę tylko raz w ósmym gemie. To przełożyło się na zwycięstwo w pierwszej odsłonie Azarenki 6:3.

Kolejny set to była dominacja Białorusinki nad Linette. Polska tenisistka błyskawicznie została przełamana trzykrotnie i z drugiej partii nie było już czego ratować.

Polka nie miała ani jednej szansy na odbiór podania swojej rywalki. Tym samym przy trzeciej piłce setowej i zarazem meczowej musiała uznać wyższość przeciwniczki przegrywając 0:6 i w całym meczu 0:2.

Przeczytaj: Real Madryt planuje ofertę za młodą gwiazdę Bayernu Monachium