Magda Linette odpada z US Open

14
Magdalena Linette przegrała z Amerykanką Jennifer Brady; zdjęcie: The Kingdom Of Magda Linette & Dominic Thiem: Twitter

Po meczu walki Magdalena Linette przegrała z Amerykanką Jennifer Brady. Amerykanka zagra w 1/16 finału, a Polka musi pożegnać się z dalszą rywalizacją.

Pierwszy set kompletnie nie wyszedł Linette. To Amerykanka przejęła inicjatywę, po kilku minutach prowadziła 3:0. Brady dominowała na korcie i oddała Linette tylko jednego gema.

W drugiej partii Polka poprawiła grę. Od stanu 2:2 Linette wygrała cztery gemy z rzędu i doprowadziła do remisu. Brady zdołała jednak wyjść z kryzysu.

Przeczytaj: Znamy nazwiska piłkarzy powołanych przez Santosa na przedmeczowe zgrupowanie polskiej kadry

Ostatnia set nie był najlepszy w wykonaniu Linette. Polska tenisistka raz po raz była przełamywana. Sama potrafiła doprowadzić do tego tylko raz w szóstym gemie. Od wyniku 1:1 Amerykanka odskoczyła na 4:1 i już nie dała się dogonić. Linette co prawda odrobiła jedno przełamanie na 2:4, ale po chwili znów ją zawiódł serwis. Następnie Brady zamknęła spotkanie przy swoim podaniu wykorzystując drugą piłkę meczową.

Przygoda Linette w Nowym Jorku dobiegła końca. Za dojście do drugiej rundy otrzyma 123 tysiące dolarów. W przeliczeniu na złotówki daje to kwotę 509 tys. złotych. To zarobek każdej tenisistki, która wygrała przynajmniej jeden mecz.

Przeczytaj: Kolejny zawodnik bliski odejścia z Bayernu Monachium