Magda Linette odpadła w ćwierćfinale w Wuhan. Coco Gauff była lepsza

4
Magda Linette odpadła w ćwierćfinale WTA w Wuhan. (zdjęcie: Christian's Court, x)

Coco Gauff wkroczyła do półfinału WTA w Wuhan pokonując w piątek Polkę Magdę Linette 6-0, 6-4. Amerykanka zwyciężyła w 1 godzinę i 24 minuty. Gauff dociera do półfinału w Wuhan z dziewiątym zwycięstwem z rzędu.

Była mistrzyni US Open Gauff, która zmieniła nieco chwyt piłki pod okiem nowego trenera Matta Daly’ego, miała problemy z podwójnymi błędami serwisowymi w obu setach, ale w zwycięskim meczu z popełniającą błędy Linette zdominowała grę dzięki returnom.

Czwarta rakieta świata Coco Gauff odniosła swoje 50. zwycięstwo w turnieju głównym WTA w tym roku, pokonując Linette 6-0, 6-4 w ćwierćfinale turnieju Wuhan Open. Oznacza to jej półfinałowe starcie z Aryną Sabalenką lub Magdaleną Fręch.

CZYTAJ: Magdalena Fręch szykuje się do starcia z Sabalenką w ćwierćfinale Wuhan

Była mistrzyni US Open Gauff, która dokonała kilku zmian w chwycie pod okiem nowego trenera Matta Daly’ego, miała problemy z podwójnymi błędami serwisowymi w obu setach, ale zdominowała grę swoimi returnami w zwycięstwie nad podatną na błędy Linette. To dla 32-latki z Poznania i tak najlepszy wynik w karierze w turnieju rangi 1000.

CZYTAJ: Kontrowersyjny trener Legii Warszawa oskarżony o napaść

„Grałam dobrze… ogólnie, może dwa słabe mecze” – powiedziała 20-letnia Gauff w wywiadzie po meczu po przedłużeniu swojej zwycięskiej passy do dziewięciu meczów.

Linette była blisko przełamania Gauff dwa razy w pierwszym secie, ale Gauff uratowała cztery break pointy, aby utrzymać obie gry, wygrywając również 14 z 21 returnów.

Gauff, która popełniła osiem podwójnych błędów serwisowych w meczu, stanęła przed trudniejszą walką w drugim secie, ale jeden z 22 niewymuszonych błędów Linette dał Amerykance przewagę w siódmym gemie, ponieważ uzyskała jedynego breaka w secie, co przypieczętowało zwycięstwo.

Zwyciężczyni piątkowego trzeciego ćwierćfinału, pomiędzy mistrzynią US Open Sabalenką i Magdaleną Frech, zagra z Gauff w sobotę.

„Grałam z nimi obiema wcześniej, to trudne przeciwniczki” – powiedziała Gauff.