Magdalena Fręch tworzy historię Australian Open, awansując do czwartej rundy

6
Magdalena Fręch osiągnęła największy sukces w karierze i teraz zagra z Coco Gauff. (zdjęcie: spxrrow, x)

Magdalena Fręch tworzy historię Australian Open, awansując do czwartej rundy po emocjonującym zwycięstwie.

Magdalena Fręch dokonała ważnego kamienia milowego w Australian Open, awansując do czwartej rundy po porywającym zwycięstwie nad Rosjanką Anastazją Zacharową (4-6, 7-5, 6-4). Pomimo początkowej porażki, Fręch odbiła się, przełamując serwis Zacharowej w zaciętym meczu charakteryzującym się długimi grami i strategicznymi zmaganiami.

CZYTAJ: Hubert Hurkacz w zaciętej walce zwyciężył nad Jakubem Mensikiem

W drugim secie nastąpiła wyraźna zmiana w strategii Fręch, która objęła zdecydowane prowadzenie 3:0 po wczesnym rozbiciu Zacharowej. Jednak droga do zwycięstwa nie była prosta, a Fręch wniosła wiele emocji do gry, a następnie zapewniła sobie seta po zaciętej 62-minutowej walce.

Decydujący set obfitował w serię straconych serwisów, przy czym Zacharowa przyjęła bardziej agresywny styl gry, a Fręch zdecydowała się na defensywę. Mimo chwil niepewności, Fręch wykazała się hartem ducha, ostatecznie wygrywając trzeciego seta i zapewniając sobie miejsce w czwartej rundzie.

CZYTAJ: Iga Świątek wygrała i przeszła do trzeciej rundy Australian Open

To osiągnięcie stanowi historyczny moment dla Magdaleny Fręch, która po raz pierwszy w swojej karierze dotarła do 1/8 finału turnieju Wielkiego Szlema. Po pokonaniu trzech przeciwniek w Melbourne, teraz przygotowuje się do starcia w czwartej rundzie z Amerykanką Coco Gauff.

Magdalena Fręch – Anastasia Zacharowa 2-1 (4-6, 7-5, 6-4)