Magdalena Fręch z awansem do drugiej rundy WTA 1000 w Guadalajarze

6
Magdalena Fręch wygrywa z Kolumbijka Camila Osorio w Guadalajarze; zdjęcie: GDL OPEN AKRON WTA1000: Twitter

Od 1/32 finału zaczęły się prestiżowe rozgrywki WTA 1000 w Guadalajarze, w których po dwóch stronach kortu stanęły sąsiadujące ze sobą w rankingu Kolumbijka Camila Osorio (WTA. 67) i Magdalena Fręch (WTA. 66).

Kilka dni temu Fręch mierzyła się z Osorio podczas 1/16 finału WTA w San Diego. Wtedy to Kolumbijka tryumfowała. Dziś udany rewanż wzięła na niej Magdalena Fręch.

Początek nie przypominał poprzedniego meczu. W czwartym gemie Fręch przełamała Osorio. Od stanu 3:1, Polka do końca seta kontrolowała przebieg na meksykańskim korcie.

Przeczytaj: Magda Linette w 1/8 finału turnieju w Guangzhou | Sporten

W szóstym gemie doszło do drugiego przełamania. Partia zakończyła się wynikiem 6:1. Polka obroniła, aż pięć break pointów.

W drugim secie Polka kontynuowała dobrą grę. W trzecim gemie Kolumbijka straciła serwis. Taka sama sytuacja miała miejsce w gemie numer pięć. Co prawda straciła podanie, jednak to nie zaważyło na końcowym rezultacie. 26-laka wygrała 6:2 i cały mecz w dwóch setach.

Kolejną rywalką będzie rozstawiona z numerem ósmym Rosjanka Jakatierina Aleksandrowa.

Jeszcze tego samego dnia Łodzianka zagra w grze podwójnej z Ukrainką Dajaną Jastremską. Zmierzą się z parą Dolehide/Muhammad. Trzymajmy kciuki za nasze tenisistki!!!

Przeczytaj: Ostra krytyka postępowania z Sancho