Mamy medal! Krzysztof Chmielewski wicemistrzem świata w stylu motylkowym

11
(foto: MANAN VATSYAYANA/AFP/East News)

Długo będzie się mówić o Mistrzostwach Świata w pływaniu w japońskiej Fukuoce. W końcu to tutaj Leon Marchand pobił ostatni z rekordów legendarnego Michaela Phelpsa. To też właśnie w Fukuoce Krzysztof Chmielewski wywalczył srebrny medal w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym.

19-letni pływak z Polski, Krzysztof Chmielewski, został wicemistrzem świata na 200 m stylem motylkowym na Mistrzostwach Świata w japońskiej Fukuoce. Już półfinałowy występ Polaka zapowiadał, że płynie po podium MŚ. Polak zdobył pierwszy medal dla naszego kraju na tej imprezie i osiągnął w ten sposób swój największy sukces w karierze.

Krzysztof Chmielewski pobił ustanowiony dzień wcześniej w półfinale rekord życiowy i sięgnął po srebrny medal zawodów. Ustanowiony przez niego czas w finale na 200 m stylem motylkowym (1:53.62) to drugi najlepszy wynik w historii polskiego pływania. Szybszy od 19-latka był w historii polskiego pływania jedynie Paweł Korzeniowski (1:53.23). Srebrny medal na szyi Krzysztofa Chmielewskiego zawiesił sam Michael Phelps, uznawany za najlepszego pływaka w historii.

Na MŚ w Japonii przed 19-letnim pływakiem jeszcze wyścig na 1500 m, który jest zaplanowany na 29 lipca.

CZYTAJ: Ostatni rekord najlepszego pływaka w historii, Michaela Phelpsa, pobity!

CZYTAJ: Kevin Spacey uniewinniony! Aktor oczyszczony z wszelkich zarzutów przestępstw seksualnych